none
Outlook 2013 - přesun emailů do virtuální složky RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  paní Bínová má PC s Windows 8 Pro a Outlook 2013 (imap) a emaily si třídí do složek.
  V minulosti si vytvořila složku "A Armstrong". Před týdnem si přejmenovala nepoužívanou složku na "A Armstrong TSK", do které si přesunula pět emailů. Normálně jako vždy zavřela Outlook a vypnula PC.
  Následující den v Outlooku měla jen dvě složky "A Armstrong" ale složka s doplňujícím názvem "TSK" zmizela (viz obrázek)
  Koukal jsem i přes webmail (u poskytovatele hostingových služeb) je tam pouze ta horní složka "A Armstrong" kde nejsou žádné emaily. Pokud se v Outlooku podívám do té druhé složky "A Armstrong" vidím tam tři archivní emaily z roku 2013.

  Dotazy:
  1) dá se vytvořit v OUTLOOK 2013 "virtuální" složka, která po vypnutí programu zmizí?

  2) pokud ano, kam se tyto emaily přesunuly nebo je možné tyto emaily nějak obnovit?

  3) U složky "A Auto" je v závorce napsáno (místnostní počítač) - tak u té přepokládám, že tato složka je uložena v lokálním PST souboru. Ale jak je možné že se v OUTLOOKu zobrazují dvě složky "A Armstrong" se stejným názvem a přitom u té jedné není napsáno (místní počítač)?

  Díky Dan

  pátek 30. ledna 2015 13:53

Všechny reakce

 • Dobrý den.

  1) Nikoliv, spíše nedošlo ke korektní synchronizaci IMAP struktury poštovní schránky. Zkusil bych prověřit stav s poskytovatelem. Jedná se o linuxový Postfix a zde už jsem pár "když" viděl. Zkontrolujte nastavení synchronizace.

  2) Bohužel, pokud položky nejsou v Koši (Odstraněná pošta), pak jejich obnova není možná (možná by byla například se serverem typu Exchange). Můžete vyzkoušet z fragmentů PST souboru data po jeho záloze zachránit, ale spíše bych zkusil technickou podporu poskytovatele a požádal je o export zálohy k předchozímu datu.

  3) U složek, kde je uvedeno, že jsou pouze v tomto počítači nedochází k jejich synchronizaci na server. Správný je Váš předpoklad, že obsah složek je pouze ve Vašem PST souboru. Spíše než "virtuální složku" bych tipoval i v tomto případě na nepovedenou synchronizaci IMAP struktury schránky.

  Nicméně zkontrolujte prosím, zda máte aplikovány veškeré aktualizace na aplikaci Outlook (Office), historicky tam byly nějaké problémy.

  neděle 1. února 2015 0:20
  Vlastník