none
MS access 2007 – součet záznamu v sestavě RRS feed

 • Dotaz

 • Mám vytvořenou malou databázi. Do hlavní tabulky ukládám platby. V jednom záznamu mám uložen příjem (slupec) nebo výdej (sloupec). Potřebují udělat sestavu po měsících, to není problém, ale potřebují abych v každém měsíci měl ještě položku počáteční stav konta, který by spočítal všechny příjmy a výdaje z předchozích období. Jde to udělat pomocí tvůrce výrazu, popřípadě jak. Nějak s tím nemůžu pohnout.

  Za jakékoliv rady dík.
  sobota 2. října 2010 21:02

Odpovědi

Všechny reakce

 • Predpokladam ze mas tabulku s ucetnimi obdobimi. Pak je pocatecni stav mesice souctem vsech transakci kdy datum transakce je mensi nez pocatecni datum tohoto obdobi.

  MP

  sobota 2. října 2010 21:25
  Moderátor
 • Můžete mi to ještě upřesnit?  V textovém poli mám =(Sum([Příjem])-Sum([Výdej])) to mi spočítá celkový zůstatek, jak do toho vzorce zadat podmínku aby mi to spočítalo období předcházející měsíci, který počítám.   Bude to fungovat, i když nastavím filtr jenom na jeden měsíc?

  neděle 3. října 2010 8:50
 • Tyto vypocty doporucuji delat nikoliv na urovni sestavy ale o uroven niz - v query

  MP

  neděle 3. října 2010 11:43
  Moderátor
 • Vytvořil jsem dotaz:

    SELECT Sum([tbl_ucty].[Příjem]) AS [Suma příjem], Sum([tbl_ucty].[Výdej]) AS [Suma Výdej] FROM tbl_ucty WHERE (((tbl_ucty.Datum)<#5/1/2009#));

  kterým dostanu součet příjmu a součet výdajů před měsícem, který chci vytisknout v sestavě. Druhým dotazem vytvořím měsíc, který chci vytisknout:

  SELECT tbl_ucty.[Číslo účtu], tbl_ucty.Datum, tbl_ucty.Účel, tbl_ucty.Příjem, tbl_ucty.Výdej, (Nz([tbl_ucty]![Příjem],0)-Nz([tbl_ucty]![Výdej],0)) AS Prubezny FROM tbl_ucty WHERE (((tbl_ucty.Datum)>#5/1/2009# And (tbl_ucty.Datum)<#6/1/2009#)) ORDER BY tbl_ucty.[Číslo účtu], tbl_ucty.Datum;

  Dá se nějak ty dotazy spojit, nebo musím někde vytvořit tabulku pro součty příjmu a výdajů za měsíce?? Toho bych se chtěl vyvarovat aby data byly pořád aktuální.

  sobota 9. října 2010 14:15
 • Samozrejme, pouzij napr. join pres cislo uctu a mesic

  MP

  sobota 9. října 2010 16:04
  Moderátor