locked
Plocha ve WinXP prof RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím, potřeboval bych radu. Při startu PC se mi neobjevila fotografie, kterou jsem měl na ploše, následně jsem zjistil, že nemůžu plochu nijak upravovat, resp. jediné, co mi jde změnit je barva plochy. Předpřipravená pozadí není možno aktivovat, stejně tak nejde vložit foto. Na různých forech jsem se dočetl, že se může jednat o problém s Active Desktop, bohužel odkaz na záložku Web nikde nemám - naleznu pouze Zobrazení - vlastnosti --- Plocha ---- Vlastní nastavení plochy ---- Obecné.

  Může mi někdo, prosím, poradit?

  pátek 25. června 2010 13:35

Odpovědi

Všechny reakce

 • Muzes poslat printscreen s moznostmi nastaveni plochy? Zmizely ti tam nejake volby nebo jsou zasedle? Dostanes se do desktop-customize-web?

  Takto se chova napr.:
  - malware ktery pomoci group policies zakaze menit vlastnosti plochy (napr. proto ze se zahackuje na screensaver)
  - nekvalitni ovladac graficke karty

  MP

  pátek 25. června 2010 14:07
  Moderátor
 • Rád bych poslal, ale nevím jak sem dostat soubor... Malware jsem v PC měl, udělal jsem několika programy testy a zlikvidovalo to poměrně dost trojanů a dalšího balastu (MW, SPW)... Jestli zmizely volby netuším, nepamatuju si nastavení, ale nejspíš ne, protože jsem koukal na NBook a tam to vypadá stejně...
  pátek 25. června 2010 14:30
 • Vystavis napr. na skydrive a nalinkujes sem (<img src="...">)

  Bez konkretniho popisu co ti presne nejde, tzn. zkousel jsem nastavit ABC. Postupoval jsem kroky X, Y, Z. Bohuzel v kroku Z se melo stat M ale stale se deje N. Obcas se pritom objevi chybova hlaska Fn.

  MP

  pátek 25. června 2010 14:32
  Moderátor
 • Tady to je http://leteckaposta.cz/379423383

  Ta plocha mi zmizela po pádu systému, když se mi jí nepodařilo nahodit, tak jsem pouštěl AVG a ty malware testy. Vše nalezené šlo do karantény a pak jsem to smazal. Jediný, co mi šlo nastavit byla barva pozadí. Snažil jsem se někde najít ovládání Active Desktop, ale to jsem nenašel. Taky jsem se dočetl, že by to mohla vyřešit reinstalace IE, přitom jsem zjistil, že IE zmizel. Nainstaloval jsem IE8, ale problém se neodstranil.

  pátek 25. června 2010 14:34
 • Missing WEB tabs treba zde: http://www.winxptutor.com/webtab.htm

  Ale obavam se, ze v danem pripade (pad systemu, zavirovani) to nemusi pomoci.

  Opravna instalace?

  pátek 25. června 2010 14:46