locked
Instalace Windows XP ze složky I386 (winnt32.exe) RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat, zda je-li možné nějakým způsobem upravit cestu k adresáři, do kterého se při instalaci Windows XP kopírují instalační soubory. Instalační složku (I386) mám na oddílu disku D:, Windows XP (Home SP3 OEM) mám nainstalovaný na oddílu disku C:. Problém je v tom, že když spustím instalaci Windows z pevného disku (D:/I386/winnt32.exe - nová instalace) a v nabídce "Upřesnit možnosti" zvolím "Složka na pevném disku = D:/WINDOWS", tak se instalační soubory stejně zkopírují na disk C: a po restartu a mě instalátor zabrání smazat oddíl C:, jelikož obsahuje dočasné instalační soubory...

  Potřeboval bych vědět, jestli lze nějaký konfigurační soubor změnit, nebo spustit instalaci s nějakým příkazem, abych mohl winnt32.exe spustit z disku D: a dočasné instalační soubory se také zkopírovali na disk D: a já mohl znovu naformátovat oddíl C: pro novou instalaci. Jednoduše řečeno chci spustit čistou instalaci Windows XP z pevného disku. Četl jsem na internetu různé návody (s využitím MS-DOS 7.10 atd.) ale žádný přesně nevyhovoval mým potřebám.

  Děkuji za odpověď
  sobota 5. září 2009 13:54

Odpovědi

 • Ahoj,
  obavam se ze toto neni mozne/bezne/podporovane.

  Mozna zkus napsat ceho a proc chces dosahnout. Napr. "nemam funkcni CD mechaniku ... "

  Podporovana a bezna je opravdu instalace s vyuzitim DOSu resp, "DOSu" z win9x kvuli podpore FAT32 (dale jen DOS). Osobne bych udelal (resp. delavam to) takto:

  - pripravil si bootovatelne DOS medium (flashka, disketa, PXE bootrom ...)
  - na disk D naformatovany na FAT/FAT32 pripravil instalacni soubory (i386)
  - nastartoval z DOS media, pomoci fdisk/format naformatoval C: na FAT32, zkontroloval MBR, nastavil c: jako aktivni ...
  - spustil smartdrv (!) pokud tedy nemas opradu hodne moc casu
  - sputil d:\...\i386\winnt /b

  MP
  sobota 5. září 2009 14:38
  Moderátor