locked
Přeskakující položky taskbaru RRS feed

 • Dotaz

 • Hezký den,

  včera jsem nainstaloval W7 a doteď jsem se nemohl zbavit jedné věci. Když mám spuštěné programy, jejich představitelé na taskbaru (lišta) čas od času přeskočí a seřadí se jinak. Celé je to doprovázeno víceméně bliknutím oken a třeba Firefox mi tradičně skočí až na konec (ale to může být tím, že ho používám nejčastěji). Řekl bych, že když něco složitějšího provádím v programu, přeskočí na konec. Přežil bych to, kdybych tím bliknutím neztratil focus na okno, čili když něco píšu nebo někam klikám, tak to čas od času blikne a přehodí se ikony na taskbaru a já nemůžu klikat nebo psát dál, dokud si nevrátím focus na okno. Je to dost otravné. Zkusil jsem některé nejpoužívanější programy pinnout na taskbar, což jim teď nedovolí cestovat, ale bliká to pořád a pořád ztrácím focus. Zkoušel jsem to s lištou dole (normálně ji mám vlevo), zkoušel jsem to s Aero, bez něj... Dělá to i v tom úplně nejtrapnějším vzhledu co vypadá jak Windows 98. Dost mě to vytáčí. Nevíte, jak se tohoto chování zbavit? Prolezl jsem nastavení, ale nikde nic.
  neděle 6. září 2009 9:11

Odpovědi

 • nemas nastaveno seskupovani oken pod "stos" ikon (nepamatuju si presne nazev) v okamziku kdy dojde misto na taskbaru?
  nerestartuje se ti explorer.exe (to bys ale byl informovan)?

  MP
  neděle 6. září 2009 10:24

Všechny reakce

 • nemas nastaveno seskupovani oken pod "stos" ikon (nepamatuju si presne nazev) v okamziku kdy dojde misto na taskbaru?
  nerestartuje se ti explorer.exe (to bys ale byl informovan)?

  MP
  neděle 6. září 2009 10:24
 • MP Posted + Děje se neustále, či až od nějakého počtu spuštěných programů? Pořadí náhodné nebo se rozestaví vždy do stejného pořadí? Případně až po spuštění konkrétního programu (nějaký běžící rezidentní program)? Náhodně či zhruba v pravidelných intervalech? Projevoval se problém od začátku používání Windows 7 či po nějaké systémové změně/instalaci programu/nastavení?
  neděle 6. září 2009 15:02
 • Takže: Dělá to s nastaveným seskupováním i bez něj. Místa na taskbaru je spousta, protože mám systém od včera, nepracoval jsem na něm ani pořádně a spuštěno je tak maximálně 3-5 oken. Jestli se mi během toho bliknutí restartuje explorer.exe nebo ne, to asi nemám jak zjistit, ale předpokládám, že by mu to dalo trochu víc práce než by stačilo na jedno bliknutí.

  Pořadí je vesměs náhodné, záleží v jakém okně zrovna pracuju. Není to zřejmě žádným specifickým programem. Nějaké speciální pořadí jsem nevysledoval. Jen to někdy blikne i bez přehození ikon, takže podle mě je hlavním problémem blik+ztráta focusu a to přehození ikon se stane jen někdy v návaznosti na to, takže to bych považoval za vedlejší efekt. Co se časových intervalů týče, řekl bych, že je to náhodně, nebo spíš že je to vyvoláno nějakou složitější manipulací s oknem. Např. pokud začnu psát do location baru ve Firefoxu, on rovnou vyhledává a dá mu to celkem zabrat, tak to blikne. Nebo pokud chytím okno a někam ho posunuju, tak to bliká, nebo když na něco klikám. Pokud klikám zběsileji, tak to bliká víc. Vypadá to na nějakou návaznost na události v GUI, ale fakt nevím.

  Řekl bych že od začátku, jenže já první co udělám, tak vždycky vlezu do nastavení a ohnu si to podle svého, takže těžko říct. Každopádně jsem nejdříve myslel, že je to jen nějaká zvláštnost nebo že to je tím, že PC třeba nestíhá Aero, ale to je nesmysl, je to i bez Aera a stává se to úplně běžně.

  Navíc jsem našel druhého člověka, kterému to dělá: http://twitter.com/enoice/statuses/3796364406
  neděle 6. září 2009 16:40
 • Taskbar máte stále přichycen na levé straně obrazovky (dle twitteru)? Začal bych návratem do implicitního nastavení a posléze začal zkoumat, kdy se problém objeví, Firefox, audio přehrávač a podobně (případně co máte Vy dva společného). Anglická verze Windows 7, hádám, že edice Professional RTM (z MSDNAA) nebo Enterprise?
  neděle 6. září 2009 17:18
 • Je na levé, ale dělá to i dole, to je jedno. Vzpomněl jsem si, že jsem včera kolem třetí odpoledne dělal nějaky restore point, protože jsem se chystal k nějakým hrátkám s nastavením. Vrátil jsem tedy systém o více jak den zpět, ale bohužel, dělá to pořád. Verze W7 je z MSDNAA. Anglické jsou proto, že jsem se chtěl po letech vymanit z českých překladů, pokud mám na výběr. Možná tam byly i české, ale ty jsem ani nehledal :) .

  Mohl bych zkusit odinstalovat vše co tu mám a postupně přidávat programy, ale ne že by se mi do toho zrovna dvakrát chtělo :( . Nadruhou stranu to skáče fakt co chvilku a nedá se vůbec na nic soustředit :( .
  neděle 6. září 2009 18:01
 • Takze v eventlogu nic?

  Zacni omezenim progremu ktere t ibezi (autoruns.exe je dobry zacatek)

  MP
  neděle 6. září 2009 18:05
 • V eventlogu nic. Jinak z programu jsem se snazil povypinat co slo a delalo to i tak. Takze nevim, bud budu muset zacit odinstalovavat jednotlive programy, nebo je to MS bug. Kdy se zacnou W7 distribuovat? Treba na to potom prijde vice lidi a MS vyda nejakou zaplatu :( .
  neděle 6. září 2009 19:10
 • Tak teď jsem odpozoroval, že to dělá úplně samo. Čili možná se tomu dá pomoct nějakým pohybem, klikáním apod., ale teď jsem nehýbal myší, klávesnicí, ničím, a prostě mi přeskočil Firefox úplně na konec přes další dva programy :/ .
  pondělí 7. září 2009 10:26
 • Jake programy / utility / ovladace 3. stray mas nainstalovane? Vzhledem k tomu ze W7 mas nainstalovane kratce bude asi nemozne urcit OD KDY (zmeny v nastaveni OS, instalace toho ci onoho) se zacalo dit?

  MP
  pondělí 7. září 2009 10:34
 • Možná to bude znít zaujatě, ale není, zkusme vzít v podtaz, že by ten Firefox třeba jistou dobu neběžel... místo něj, třeba Internet Explorer (Opera nebo Google Chrome aby se neřeklo) bude se tak dít i nadále?
  pondělí 7. září 2009 10:39
 • No, nad tím jsem, nezaujatě, taky přemýšlel :) . Tak jsem ho už dřív vypnul a fungoval chvíli jen s Google Chrome a bylo to totéž... Bez efektu. Nevypozoroval jsem, že by to dělalo při nějakém konkrétním programu :/ .

  Jinak mám toto (vynechal jsem úplně čerstvě nainstalované programy, protože to dělalo i před nimi). Křížkem jsem označil programy, které jsem zkoušel odinstalovávat, nebo si myslím, že jima to není:
  Adobe Flash Player, Altap Salamander, avast! [x], CDBurnerXP, Foxit Reader, Google Gears, Google Chrome [x], Java, Miranda [x], Firefox [x], Thunderbird [x], Mp3tag [x], Netscape 6 [x], Nokia PC Suite, OpenOffice, Opera, Paymo, Picasa 3, Psi [x], PSPad [x], Python, Safari, Skype [x], VirtualCloneDrive, VLC, WAMP server, Winamp [x], Eclipse [x], StrongDC++.

  Přesnější čas, v jaké fázi to začalo, určit už nelze. Ale dejme tomu, že jsem začal instalovat ráno a ve tři odpoledne už to blblo. Za tu dobu jsem však stihl nainstalovat většinu těchto programů. (Teď to musí vypadat, že jsem blbec a nepochopil jsem co jste myslel tím KDY, ale chtěl jsem jen naznačit, že jsem to tam prostě naházel během pár hodin a ani nevím, jestli to dělalo předtím...).
  úterý 8. září 2009 20:09
 • Podivej se jake programy bezi/spousteji se.

  Priklad: Nektere verze Skype po spusteni odstavi Aero protoze pouzivaj inekompatibilni skin. Tvujk problem muze vzdalene souviset.

  MP
  středa 9. září 2009 9:45
 • Ve Vistach vim, ze to problikne kdyz se sestreli dwm.exe (nebo kdyz se zapina/vypina aero). Nemuze to mit souvislost?
  čtvrtek 10. září 2009 8:44
 • Když se podívám na svoje procesy, jede tam firefox (ze ktereho toto pisu) windows explorer, dwm.exe, sidebar.exe, taskmanager (do ktereho koukam), java, avast (ten to neni, zkousel jsem odinstalovat), taskhost.exe, winlogon.exe, csrss.exe, nejaky proces co se stara o bluetooth, proces na touchpad (ten sem instaloval ted nekdy, takze tim to neni), dinotify.exe.
  čtvrtek 10. září 2009 15:57
 • Teď jsem zkusil sestřelit úplně všechny procesy. Nejelo mi už nic kromě těch core windowsáckých a Avastu, který se shodit nenechá. Už tam byly fakt jen ty co si spustí windows, dwm, explorer, sidebar atd., některé se samy obnovily, některé ne, no asi budu za chvíli restartovat, jinak se mi to zhroutí :) . Ale nepomohlo to, bliká mi to na taskbaru i když mám spuštěný jen explorer někde na složce v mém počítači a klikám na něj, přehazuje se mi tam vesele s task managerem a bliká o sto šest. To přeblikávání je fakt šílený, nedá se v tom vůbec pracovat... Neexistuje nějaká oficiální podpora k Windows? Že bych prostě napsal Microsoftu a zeptal se jich co to může dělat nebo nahlásil bug? Tak se to většinou se softwarem dělá, ne? Hledal jsem, ale nic takového jsem nenašel :-( . Mám legální systém, tak bych snad měl mít nárok na nějakou podporu. Já vím, zrovna já jsem za to moc nezaplatil když je to přes MSDNAA, ale třeba XP co mám předtím jsem kupoval, jsem slušnej člověk :D .
  čtvrtek 10. září 2009 16:07
 • čtvrtek 10. září 2009 16:37