none
Windows Server 2008 R2 a šablony GPO v centrálním uložišti. RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,
  před nedávnem jsem potřeboval na stanice v síti poslat pomocí GPO jedno nastavení. Stanice jsou WIN7 SP1. Bohužel jsem na serveru ve správci zásad skupin potřebné nastavení nenašel a tak jsem přistoupil k založení Centrálního uložiště (na PDC) v %SystemRoot%\Sysvol\domain\Policies\PolicyDefinitions . Do tohoto umístění jsem zkopíroval šablony ze svého Windows7 systému (C:\Windows\PolicyDefinitions\*.*). Pak už se mi potřebné zásady na serveru objevily a já je nastavil. Bohužel se mi do této chvíle nepodařilo nastavení rozdistribuovat. Nevím proč.

  Dám-li na stanici gpupdate /force, tak mi v protokolech systému windows přibude řádek, že Zásady zabezpečení obsažené v objektech zásad skupin byly úspěšně použity, ale požadované nastavení však přesto dotčeno nebylo ...

  Máte nějaký typ ?

  úterý 23. července 2013 6:31

Odpovědi

Všechny reakce

 • 1. Je politika namapovana na OU, ve ktere jsou cilove stanice?

  2. Spust si na stanici RSOP.MSC a podivej se, co se ve skutecnosti aplikuje.

  3. Co rikaji eventlogy na stanici?


  BB

  • Označen jako odpověď hyNbe úterý 23. července 2013 8:39
  úterý 23. července 2013 7:24
 • Pripadne jeste gpresult.exe

  MP

  • Označen jako odpověď hyNbe úterý 23. července 2013 8:39
  úterý 23. července 2013 7:45
  Moderátor
 • Děkuji nejprve za reakci.
  Aha, tak jsem asi něco nepochopil. Pokud aplikuji příslušnou zásadu, na OU, tak se mi to objeví v RSOP.MSC, ale nikoliv GPEDIT.MSC . To je v pořádku ? Znamená to, že se mi požadovaná zásada aplikuje ? Pokud ano, proč to není vidět v GPEDIT.MSC (myšleno na stanici samozřejmě...)

  Jak jsem psal, v logu stanice najdu akorát : Zásady zabezpečení obsažené v objektech zásad skupin byly úspěšně použity.

  úterý 23. července 2013 7:58
 • v gpedit.msc se ti VYJIMECNE objevi NEKTERE domenove politiky, vets. tak, ze je prislusny zaznam sedivy a needitovatleny. Proste gpedit.msc je pro LOKALNI politiky a ne pro domenove.

  V gpresult/rsop vidis VYSLEDEK (reultant set ....) aplikace VSECH politik, ktere se aplikovaly (nebo doslo k chybe nebo ....)

  Proste v domenovem prostredi na gpedit.msc zapomen. Smrdi vyjimkami a ty smrdi pruse.em.

  MP

  úterý 23. července 2013 8:22
  Moderátor
 • Ok, výborně, tím je problém vyřešen. Vlastně vše fungovalo, jen jsem se díval blbě ;) Ještě jednou děkuji za vysvětlení.
  úterý 23. července 2013 8:39