none
Neúspěšné experimenty s VM RRS feed

 • Dotaz

 • Pokusil jsem se na Windows Server 2012 R2 nasadit virtuální stroj. Vše šlo podle návodu (přidání funkce, přidání VM, spuštění VM, instalace Windows 7) až do okamžiku, kdy se objeví "Vítejte". Pak to skončí na neznámém unikátním identifikátoru a VM se zastavuje. Zastavování VM trvá strašně dlouho.

  Našel jsem nějaké hotfixy, které by zamrznutí ve stavu zastavování měly řešit, ale když jsem se je pokusil použít, řekly mi, že nejsou pro můj OS.

  Pro tu chybu s neznámým identifikátorem jsem našel radu, že by mělo stačit opravit bootovací sektor, ale na VM nevím, jak se dostat na příkazovou řádku.

  úterý 2. června 2015 6:07

Odpovědi

Všechny reakce

 • Nikdy jsem nevidel. Prosim posli PRESNE zneni hlasky, kterou dostanes, nejlepe v ENG. Nebo obrazek.

  Dik

  úterý 2. června 2015 6:58
 • Pošlu, pokud se na ni zase dostanu. Rozjel jsem znova instalaci a po restartu je to zase ve stavu "Zastavování" asi 30 minut ... :-(

  úterý 2. června 2015 7:09
 • Zkusil jsem ze zvědavosti nainstalovat 32-bitové windows 7 a dostal jsem jinou hlášku. A teď je to zase v režimu Zastavování - kritické.
  úterý 2. června 2015 7:28
 • 1. Bylo by take dobre popsat, jak jste pripravil prostredi pro virtualizaci a jak jste instaloval operacni system Windows do irtualniho prostredi.

  2. Vyhledejte si KB 2615701 a postupujte podle pokynu

  3. Kdyz nic nepomuze, provedte Startup repair

  M.

  úterý 2. června 2015 8:48
  Moderátor
 • http://capitalhead.com/articles/interactive-logon-process-initialization-has-failed-in-windows-server-2008-x64.aspx

  Jak mate nastavene parametry VM?  tj. pocet CPU, pridelana pamet, HDD atp..

  Nikdy jsem nemel s MS produkty na Hyper-V problem.

  úterý 2. června 2015 9:44
 • - Hotfix jsem si stáhnul, ale nejde mi nainstalovat kvůli propadlému certifikátu podpisu.

  - Startup repair? Myslíte nástroje pro obnovu na instalačním disku? Tak ty mi řekla, že se snažím použít nesprávné nástroje pro opravu. 

  - Konfigurace VM je v podstatě+ default podle průvodce, jen jsem vybral Síťový adaptér a přidělil víc paměti (1GB)

  Vždycky, když skončí to Zastavování (proboha, proč to trvá tak dlouho?), vypadá VM jako bez OS - jen blikající kurzor na černé obrazovce. Instaluji z DVD. Zkusím ještě jinou instalačku...

  úterý 2. června 2015 10:01
 • Z originálního DVD nebo jakého DVD? Není to DVD špatné? Tuhle hlášku jsem potkával prakticky výhradně u nelegálních systémů...

  • Navržen jako odpověď Milos PuchtaModerator středa 3. června 2015 6:20
  • Označen jako odpověď Seiner středa 3. června 2015 6:23
  úterý 2. června 2015 17:28
 • Zkusenost s nelegalni verzi DVD potvrdit nemohu... ;-)

  Uvital bych uvedeni hlasek systemu a logu, ne jejich interpretaci.

  Default instalace a konfigurace nemusi byt tak "nevinna", jak to na prvni pohled vypada. Kdyz se vytvori default HDD, ma velikost 127GB - zbyva dost mista pro hosta? VM pripravuji ve dvou krocich: Priprava virtualniho HDD provadim drive nez zacnu pripravovat VM. Zatim se mi nestalo, ze bych mel problem s tim, ze by nenastartoval VM (s typem 1). Pro otestovani bych doporucil zacit s typem 1.

  M.

  úterý 2. června 2015 21:04
  Moderátor
 • Máte pravdu. Byla to zřejmě nějaká obskurní instalačka. Omlouvám se za tento lapsus. Na omluvu snad jen to, že běžný uživatel jako já se dnes k originálnímu instalačnímu médiu těžko dostává - pokud vůbec něco k počítači dostane, je to nějaký recovery disk. Jeden takový jsem nakonec použil a přihlášení se povedlo.

  Tato část dotazu (havárie win7 při prvním přihlášení na VM) je tedy vyřešena. Zůstává druhá část - "zatuhnutí" při ukončování VM. Včera večer jsem VM zařadil do domény a ani po hodině jsem se nedočkal ukončení restartu. Restartoval jsem tedy celý server a velmi dlouho trvalo, než jsem se na něj mohl přihlásit. Přitom sdílené složky už byly k dispozici. Teď ráno VM běží.

  Normálně za provozu by to něměl být až takový problém, obávám se ale enormního prodloužení restartu.

  Jak píšu výše, našel jsem v KB popis závady i možnou příčinu, ale stažený hotfix nejde použít.

  středa 3. června 2015 5:21
 • Samozřejmě jsem si celou instalaci projel (nedal jsem hned na začátku "Dokončit") a nad každou volbou jsem se trochu zamyslel. Myslím, že na běžné věci (nároky paměti, diskového prostoru apod.) ještě mám.
  středa 3. června 2015 5:23
 • Muzete zkusit stahnout Windows zde (predpokladam, ze mate platnou licenci):

  http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

  Jiste uznate, ze tu nemuzeme rozebirat nestandardni chovani nelegalni nebo poskozene instalacni verze Windows. Stejne tak, pokud nedate nejake relevantni informace, nemuzete ocekavat, ze bude reseni konvergovat v rozumnem casovem intervalu.

  Pokud testujete VM, jak je uvedene v predmetu vlakna, muzete pouzit trial verze Windows, ktere najdete zde:

  https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise

  M.

  středa 3. června 2015 6:26
  Moderátor
 • OK - beru bez dalších komentářů
  A k problému, který mám byste něco věděl? Jakékoliv ukončení VM neproběhne v použitelném čase (třeba před půl hodinou jsem dal "Uložit" a čučím na vytuhlé okno VM...
  středa 3. června 2015 6:30
 • Bez bližších informací lze těžko něco rozumného doporučit. Já bych dal přednost nové testovací instalaci s trial verzemi než "čučení" na zatuhlý virtuální operační systém.

  M.

  středa 3. června 2015 6:39
  Moderátor
 • Tak pátráním v událostech a průzkumem bojem jsem došel k updatu integračních služeb. Ukončení VM teď nastane tak do 3 minut - to už se dá snést. 

  středa 3. června 2015 13:29