locked
Nedokonavé restartování po aktualizaci RRS feed

 • Dotaz

 • Na všech počítačích s Windows XP, které nám tu běží nepřetržitě (je jich cca 6) se děje jedna věc: když proběhnou automaticky Windows aktualizace, provádí se automatický restart, který se ale nedokončí. Zůstane to viset s hláškou vypínání počítače, dokud někdo nepohne myší - potom se teprve vypínání provede a začne nový start systému. Zatím jenom hledám, zkouším postupně odinstalovávat aplikace, které mají tyto počítače společné (kolize atd.). Jen mě tak napadlo, jestli už se tady někdo s tím setkal. Windows log mlčí - žádná chyba. Zatím mi nezbývá nic jiného, než metoda "pokus - omyl"

  Už jste to někdo řešil?

  pondělí 5. září 2011 8:39

Odpovědi

 • Podivejte se na tyto odkazy:

  http://support.microsoft.com/kb/910849

  http://support.microsoft.com/kb/327565

  (http://support.microsoft.com/kb/811996/cs je starsiho data a pro nejnizsi SP , srovnejte s obsahem SP3, zda to je v   support.microsoft.com/kb/946480)

   

  1. Test HW bych jeste doplnil kontrolou napeti zdroje pocitace. 

  2. Pod Windows logs si mam predstavit protokol udalosti, nebo jste se dival i "apdejtove"logy?

  3. Jak mate nastavene nastavene v BIOSu parametry, ktere souvisi s "buzeni ci uspavanim" (wake up,...)? 

  4. Mohla by pomoci aktualizace KB942288 ("instalator")

   

   

  pondělí 19. září 2011 11:35
  Moderátor

Všechny reakce

 • 1. Zacal bych asi cistym restartem http://support.microsoft.com/kb/310353

  2. Zkusil bych zablokovat automaticky restart a naplanoval bych restart s shutdown -s -f -t 0  ktery by mel ukoncit aplikace

  3. Overil bych, zda se neuplatni nektery mechanismus uspavani (configurace systemu , BIOS,...)

  4. Overil bych, zda se ukonci vsechna "spojeni" a system neceka na ukonceni

  5. Podival bych se na procesy Process Explorerem 

  6. S dlouhodobym spustenim operacniho systemu mam spatne zkusenosti (dlouha odezva).

   

  7. Jeste jsem nasel k reseni v KB toto http://support.microsoft.com/kb/308029


  pondělí 5. září 2011 9:52
  Moderátor
 • A na těch počítačích něco běží, je tam někdo přihlášený? Jaký je důvod onoho "nepřetržitého běhu"?

  Ptám se proto, neb si myslím, že naplánový restart podle M.Puchty v bodu 2. by asi problém vyřešil. Sám pro instalaci updatů využívám noci o víkendech, kdy se počítače probudí přes WoL naplánovanou úlohou ze serveru a asi po půlhodině jinou úlohou vypnou, obdobně jak uvádí bod 2. S jediným rozdílem, že namísto nativního shutdown.exe používám dokonalejšího PSshutdown od Sysinternals (který po akvizi patří pod MS). Podobný problém jsem nezaznamenal, resp. jenom ojediněle před lety, ale nikdy nic systematicky se opakujícího aby to stálo za řešení... :-)

  pondělí 5. září 2011 13:57
 • Pricinou muze byt, ze vice programu vola najednou ExitWindowsEx  a vysledkem je zastaveni procesu restartu.nebo vypnuti. MS by mel mit na toto hotfix, ktery dostanete od podpory MS na vyzadani. Telefonni cislo v CR je 841 300 300.
  pátek 9. září 2011 8:05
  Moderátor
 • Stává se nám to taky na dvou počítačích. Win XP, SP3. Oba jsou v roli firewallu, proto běží pořád (je na obou Kerio WinRoute(že by?!), ale v různých verzích). Standardní restarty nebo vypínání funguje bez problémů.

  No jo, ale jak můžeme prozkoumat procesy, zkontrolovat spojení apod když jakmile sáhneme na myš/klávesnici hned se to vypne? Remote desktop už v tu chvíli nejede, ani pingnout to nejde, kurnik.

  Nejdřív jsem myslel že počítač usne a dojde k probuzení když pohneme myší, ale pak jsme zaázali všechny šetřící a spořící fíčury a děje se to pořád, při rozsvícené obrazovce.

   

  Asi to dopadne že poblém obejdeme tím naplánovaným restartem, taky myslím že by to mohlo pomoci, díky za tip.   

  čtvrtek 15. září 2011 14:35
 • Moc se omlouvá všem, že jsem dlouho mlčel. Testování tohoto problému je časově náročné. To špatné restartování se totiž neděje jenom po aktualizaci Windows na nepřetržitě zapnutých PC. Mám tu i obdobný případ, jako výše zmiňovaný: počítač probudím v noci pomocí WOL, nechám ho pár hodin běžet, potom se spustí antivirový test, který na konci testu počítač vypne - zde je ten samý problém. Původně jsem myslel, že stačí změnit režim napájení. To dokonce i fungovalo - otestoval jsem to 3x za sebou, vrátil uživateli, kde počítač pokračoval v naplánovaném nočním spouštění a vypínání bez problému. Po týdnu se stejný problém objevil znovu.

  Co mám vyzkoušeno:

  na vypínání nemá vliv, jestli počítač běží měsíc, nebo 4 hodiny.

  Vypínání zlobí jak při restartu, tak při samotném vypnutí

  pokud se počítač nevypne správně, není možné s ním jakkoliv pracovat: remote desktop je nedostupný, při pohnutí myši na konzoli se okamžitě dokončí vypínání nebo restart.

  Pane Puchta, děkuji za Vaše tipy, jdu je okamžitě vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že chyba se projevuje jenom jednou z několika vypínání/restartování, tak to bude časově náročné.


  Dodatek:

  Tak informace v tomto odkazu: http://support.microsoft.com/kb/308029

  bohužel nejsou aplikovatelné na můj případ. Při vypínání se žádná chybová zpráva nezapíše, harddisk je v pořádku, všechny PC mají nejnovější aktualizace, dokonce jsem zkoušel i novější BIOS. Zkusím si ještě pohrát s nastavením napájení a USB v BIOSu, a zavolám na to číslo pro ten patch. Uvidíme...

  • Upravený Jiri Simek pátek 16. září 2011 8:55
  pátek 16. září 2011 8:45
 • Tak jsem tam zkoušel volat, ale prý potřebuji číslo toho hotfixu. Znáte ho?
  pátek 16. září 2011 9:01
 • Podivejte se na tyto odkazy:

  http://support.microsoft.com/kb/910849

  http://support.microsoft.com/kb/327565

  (http://support.microsoft.com/kb/811996/cs je starsiho data a pro nejnizsi SP , srovnejte s obsahem SP3, zda to je v   support.microsoft.com/kb/946480)

   

  1. Test HW bych jeste doplnil kontrolou napeti zdroje pocitace. 

  2. Pod Windows logs si mam predstavit protokol udalosti, nebo jste se dival i "apdejtove"logy?

  3. Jak mate nastavene nastavene v BIOSu parametry, ktere souvisi s "buzeni ci uspavanim" (wake up,...)? 

  4. Mohla by pomoci aktualizace KB942288 ("instalator")

   

   

  pondělí 19. září 2011 11:35
  Moderátor
 • Omlouvám se za dlouhou pomlku. Nyní zkouším tip http://support.microsoft.com/kb/910849. Nejspíš to bude tím DisableCAD. Musíme počkat týden, abychom měli jistotu. Potom se ozvu. Jinak k dalším bodům:

  1. hw počítačů je v pořádku

  2. díval jsem se zatím na klasický protokol událostí (system, aplikace atd)

  3. mám povolené WOL a wake on PCI - podle BIOSu, těch počítačů se stejným problémem je několik a jsou v HW naprosto odlišné

  4. toto vyzkouším v dalším kroku. Moc děkuji za tipy.

  čtvrtek 3. listopadu 2011 9:52
 • Tak řešením nakonec bylo  http://support.microsoft.com/kb/910849 Byl problém v tom, že bylo zakázané CTRL+ALT+DEL před přihlášením. Povolil jsem ho, a funguje vše jak má.

  Moc Vám děkuji.

  pondělí 14. listopadu 2011 18:09