locked
Probouzení počítače každých 12h RRS feed

 • Dotaz

 • Už týdny řeším nechtěné probouzení počítače, pročetl jsem mnoho fór, kde se to diskutuje, ale výsledek 0. Tak volám SOS, třeba najdu odpověď zde ;-)...

  Předesílám, že jsem důkladně prohlédl celý plánovač úloh (včetně skrytých). Žádná úloha nemá povoleno probouzet počítač. Dále jsem prošel i nastavení HW, kde nemá povoleno probudit PC ani síťová karta, ani USB zařízení, klávesnice, myš...

  Protokol událostí neuvádí žádný zdroj probuzení, příkaz powercfg také nepomohl. Problém pravděpodobně způsobuje Windows Media Center (používám Win Vista Home Premium SP2 a WMC ver. 6.1.1000.18304 (longhorn_mc.090825-1410)

  Počítač se probudí na cca 2minuty vždy ve 4:20 a 16:20. Pravděpodobně to souvisí s prvním nahráváním, které bylo nastaveno na 16:20 a od té doby se probouzí každých 12h. Aktualizace WMC i EPG průvodce jsou vypnuté, přesto se v logu objevily chyby o nezdařené aktualizaci, když jsem na noc odpojil internet.

  Nejvíce mi pochopitelně vadí probouzení v nočních hodinách, protože mám PC v ložnici :-(. Zlikvidovat spouštění všech procesů souvisejících s WMC se bojím, protože občas potřebuji nějaký pořad nahrát a chci, aby se počítač automaticky zapl a vypl. Uf. ;-)

  Předem díky za jakýkoli tip

  Dali.cb
  čtvrtek 11. února 2010 17:58

Odpovědi

 • Ahoj,
  tohle vypada jako nahravani serialu a/nebo downloading PG (program guide) ale ten se taha min. na tyden dopredu

  MC ma v nastaveni nahravani moznost resetu (settings/tv/recorder/clear rec. schedule) tim bych zacal

  MP
  čtvrtek 11. února 2010 18:29
  Moderátor

Všechny reakce

 • Ahoj,
  tohle vypada jako nahravani serialu a/nebo downloading PG (program guide) ale ten se taha min. na tyden dopredu

  MC ma v nastaveni nahravani moznost resetu (settings/tv/recorder/clear rec. schedule) tim bych zacal

  MP
  čtvrtek 11. února 2010 18:29
  Moderátor
 • Díky za tip, zní to nadějně ;-), jen nevím, zda hledám na správném místě. Šel jsem přes Úkoly > Nastavení > Televize > Nahrávání... a tam mám jen tři položky

  Úložiště pro nahrávání (mimochodem nelze nastavit adresář, ale jen disk)
  Další umístění televize
  Výchozí nastavení nahrávání

  Reset jsem neobjevil. Aktualizace včetně EPG mám vypnuté a před vypnutím jsem nastavil čas aktualizací mezi 16-22h (i když jak jsem psal, po odpojení LAN před časem probuzení se v logu objevily nějaké chybové hlášky, že se nepodařilo připojit k serveru a stáhnout aktualizace).

  Také musím dodat, že mám nainstalován TV Pack 2008 Fiji, či co to bylo. Je to nějaká oficiálně neoficiální aktualizace MS, která umí např EPG chytat z vysílání a ne z netu (mám program u všech kanálů včetně rádia), funguje teletext a celkově bych řekl, že je znatelné vylepšení. Jen to buzení na 2min po 12h mě štve. Dosud jsem vypínal PC komplet a ještě cvaknul vypínačem na prodlužce, ale teď jsem pořídil tichý disk i větrák na procesor, tak bych rád častěji využíval nahrávání. Musím tedy PC jen uspávat...

  Zkusím se podívat do registru, zda se dá nějak zbavit toho MCUpdate, protože klasické vypnutí v uživatelském rozhraní evidentně nefunguje.

  Dali.cb
  čtvrtek 11. února 2010 18:57
 • 24/2/2010 se mi WMC aktualizoval,
  ale problém s automatickým zapínáním počítače každých 12hodin na 2minuty trvá :-(.

  Evidentně to souvisí s původně nahrávaným seriálem, ovšem jeho nahrávání je již zrušeno (navíc byl jen 1x týdně a ne 2x denně...)


  ______________________________________________

  Kumulativní aktualizace aplikace Media Center TVPack pro systém Windows Vista (KB977864)
  Datum instalace: ‎24.‎2.‎2010 17:56
  Stav instalace: Úspěšně
  Typ aktualizace: Doporučeno

  Instalací této aktualizace odstraníte problémy v aplikaci Media Center TVPack v systému Windows Vista. Úplný seznam problémů odstraněných touto kumulativní aktualizací je uveden v článku Microsoft Knowledge Base 977864. Po dokončení instalace bude pravděpodobně třeba restartovat počítač.

  Další informace:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=179609

  čtvrtek 4. března 2010 16:53
 • V tom pripade mam uz asi posledni (z)radu:
  Otevri si planovac uloh (cesky Task Scheduler - najdes v Administrative Tools) a projed vsechny ulohy - nejlepe dle "Next Run Date" kde je povoleno "[x] Wake the computer to run this task"

  Pripadne (lepsi hledani) spust JAKO ADMINISTRATOR prikaz

  schtasks.exe >%temp%\tasklist.txt && start %temp%\tasklist.txt
   

  a hledej ktera uloha je zodpovedna za vzbuzeni

  MP
  čtvrtek 4. března 2010 18:35
  Moderátor
 • Kdepak, jak jsem psal v prvním příspěvku, plánovač jsem projel popředu i pozadu včetně skrytých úloh a žádná nemá povoleno spustit počítač. Při dalším pátrání jsem zjistil, že za probuzením stojí služby "ehRecvr" nebo "ehSched". Nevím, proč MS nepoužívá normální plánovač... Když výše uvedené služby vypnu, PC se neprobouzí, ale pochopitelně potom nefunguje nahrávání pořadů :-(.

  Je možné někam MS hlásit objevené chyby? Očekával bych, že je budou sami vyhledávat nebo alespoň monitorují fóra, kde se jejich produkty rozebírají :-(. Tento problém se na netu propírá minimálně dva roky...

  D.
  sobota 6. března 2010 14:05
 • Ahoj,
  MC bohuzel pouzivam primarne na Win7 a tam je vse v task scheduleru

  MP

  sobota 6. března 2010 14:06
  Moderátor