none
provozování některých schránek na vlastním Exchange a zbylých na O365 v rámci jedné domény RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den. Prosím o zodpovězení zda nevíte lze-li provozovat některé schránky nově na Office 365 a některé na stávajícím Exchange v rámci jediné domény. Přesmýšlím o přechodu na O365 a rád bych tuto službu nejdříve plnohodnotně vyzkoušel např. s ročním předplatným jen pro vybrané schránky.

  Ve zkušební verzi jsem našel v nastavení O365 - migrace - fázová migrace - pro Exchange 2003-2007. Zde by to mohla být cesta, ale jistotu nemám a není se kde zeptat.

  Mám Exchange 2007 na SBS 2008.

  Děkuji.

  úterý 10. března 2015 13:18

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ano da. Vola sa to Hybridne zapojenie Exchange.


  ---------- Ondrej Zilinec - Cievo ----------

  • Označen jako odpověď RadimFL středa 11. března 2015 15:54
  středa 11. března 2015 12:42
 • Děkuji za odpověď. Hned jsem na webu našel postupy hybridního provozování. Ale nepřipadá mi to vůbec jednoduché. Má smysl se tím zabývat?
  středa 11. března 2015 15:54
 • Podla toho co chces. Ak chces mat nejake mailboxy u seba a niektore v oblaku, tak urcite ano. Ale ja osobne by som to hostoval bud u seba alebo vsetko v oblaku. Hybrid sa mi zda ako zbytocna komplikacia :)


  ---------- Ondrej Zilinec - Cievo ----------

  středa 11. března 2015 19:06
 • Dobrý den, ano, kombinace Office 365 a lokálního Exchange serveru je možná pro stejnou doménu. Obdobné, jako byste měl dva Exchange servery. Až na to, že jeden fyzicky nemáte. :-)

  Tato kombinace je možná v podstatě ve dvou režimech. Prvním je plná koexistence mezi lokálním a cloudovými prostředím, kdy jsou dostupné informace o kalendářích, obě prostředí obsahují stejný GAL (adresář) a další. Nicméně tento režim je podporován a využitelný jen s Exchange 2010, lépe Exchange 2013.

  Druhým je v podstatě rozdělení prostředí, kdy některé schránky jsou hostovány v cloudu a některé lokálně. Je to stejný scénář, jako byste měl některé schránky u hostingové společnosti a některé u sebe. Otázkou bude úprava DNS a autodiscover a klientů.

  Pro samotnou migraci můžete využít dvou metod. První je pro kompletní opuštění lokálního prostředí a je mnohem jednoduší, v podstatě je to jen průvodce a několik konfiguračních kroků. Druhá je ona fázová migrace, která ale vyžaduje nastavení propojení s lokálním prostředím. A to ve světě starších SBS nemusí být zrovna triviálním. Aspoň tak, aby se tvářili v "zeleném" semaforu.

  • Cutover
  • Staged
  neděle 15. března 2015 23:54
  Vlastník