none
Vlastní dlaždice (vlastní "obrázek") pro zástupce w10

  Dotaz

 • Zdravím:

  V Metro UI/nabídce start jsou krásné dlaždice uplně zbytečných aplikací.  Ty jsem odstranil (unpin a kde to šlo uninstall) a místo nich si naházel vlastní zástupce - kde to šlo tak přímo z nabídky programů a kde to nešlo, tak jsem si je hodil do %USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\ (většinou pro programy, které vůbec nemají zástupce v nabídce aplikací nebo jsou to nějaké přímo vestavěné funkce windows (shell:controlpanel, cmd.exe s admin právy, sndvol.exe, zástupci disků/složek/%userprofile% složek).

  Do tohodle bodu všechno v pohodě. Jenže pak člověk zjistí, že z těch "překrásných" dlaždic najednou má jenom ikonu a kolem ní fůru "obarvenýho" místa.

  Už nějakou dobu se snažím zjistit jak z toho udělat plnohodnotné dlaždice (jasně že nemluvím o "live" dlaždicích, prostě jenom vlastní obrázek).
  Vyzkoušel jsem už nějaké na netu běžně dostupné aplikace: OblyTile - nic moc a navíc třeba pod w10 nefunguje - nejspíš ukončená podpora, LiveTile - ten by docela ušel, ale má problém se spuštěním zástupce - musí odkazovat na spustitelný soubor (čili třeba zástupce cmd s admin právy nejde vytvořit) a navíc při pokliku na takto vytvořenou dlaždici se nejdřív spustí program LiveTile a až pak cílový program.
  Pak jsem hledal na MSDN a našel tohle: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/dn393983.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396 ale hned u první aplikace jsem nezaznamenal úspěch - zřejmě to vyžaduje aby to bylo nadefinováno už od výrobce programu.

  Takže se ptám - jak a kam nadefinovat tyhle dlaždice aby to bylo takříkajíc "kompatibilní" a "nativní".

  Jde mi opravdu o to být schopen si nadefinovat dlaždici pro cokoliv (spustitelné soubory, soubory zástupců, funkce shellu atd ... ).

  Co mě navíc zaráží je fakt, že tyhle dlaždice prostě kompletně chybí i pro přímo vestavěné funkce windows - člověk by čekal že tam budou už od Microsoftu.
  - jak mi bylo doporučeno budu hlásit přímo na connect.microsoft.com

  Díky za plodnou diskuzi

  s3icc0


  • Upravený s3icc0 pondělí 24. srpna 2015 14:07 upraveno na základě doporučení moderátora
  pondělí 24. srpna 2015 5:58

Odpovědi

Všechny reakce

 • 1. Zacal bych asi zde

  http://lifehacker.com/how-to-tweak-windows-10-and-fix-its-minor-annoyances-1720989970

  2. Namety typu: "Co mě navíc zaráží je fakt, že tyhle dlaždice prostě kompletně chybí i pro přímo vestavěné funkce windows - člověk by čekal že tam budou už od Microsoftu" adresujte na Microsoft Connect (Je to oficialni misto pro namety a hlaseni chyb. )

  connect.microsoft.com

  3. Zkusil bych jeste nektere developerske forum. V tomto "ostatnim netechnickem foru" bych reseni nehledal.

  4. Zkuste se prenest pres odpovedi typu "Win+X" :-)  Prispevatele pak vahaji, zda maji vubec nejakym zpusobem odpovedet. Takze se muzete zbytecne pripravit i o dobrou odpoved.

  M.

  pondělí 24. srpna 2015 13:46
  Moderátor
 • Díky za naměty a poznatky - příspěvek trochu upravím (popravdě jsem ho nejdřív napsal na jiné forum, které trpí hloupými radami a sem ho víceméně zkopíroval).

  ad 1) díky - už jsem četl a mnoho dalších podobných - bohužel nikde nikdo opravdu neřeší jak vytvořit dlaždici takříkajíc procokoliv.

  ad 2) díky určitě jim dám echo (nejsem insider a měl jsem za to, že tyhle huby jsou hlavně pro registrované insidery)

  ad 3) nějaký tip na forum? tady na technetu jsem to dal do netechnického, protože jsem nechtěl ručit v IT Pro foru - jistě chápete :-)

  ad 4) chtěl jsem předejít těmto radám, protože jsou vždy omezené na úzkou skupinu funkcí - já hledám komplexní řešení - a jsem ochotný se kvůli němu naučit i programovat :-)))


  s3icc0

  pondělí 24. srpna 2015 14:05
 • A. Muzete zacit na teto strance, ktera je venovana vyvoji pro W 10. Je tu odkaz na UI navrh:

  https://dev.windows.com/en-us/

  (Kdyz zagooglite sam, najdete lepsi zdroje...)

  B. Vyzobnul jsem EN fora pro vyvoj

  https://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/home?category=vslanguages%2Cvisualstudio%2Cwindowsdesktopdev%2Cnetdevelopment%2Cvsarch%2Cdevelopment&filter=alltypes&sort=lastpostdesc

  C. U MS se muzete zaregistrovat s e-mailovou adresou, kterou pro soukrome ucely bezne nepouzivate. Pouzivejte prezdivku, pokud nechcete uvest sve jmeno.

  D. Kdyz se zucastnite verejne diskuse, muzete ocekavat bohuzel cokoliv. Velke poruseni pravidel ucastniku diskuse resi moderator smazanim prispevku, ostatni mohou oznacit prispevek jako porusujici pravidla.

  M.

  čtvrtek 17. září 2015 7:00
  Moderátor