locked
Iritující chování Win7 Aero - maximalizace oken RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím.
  Používám od konce července Win7 RTM a plánuji jeho nákup s novým NTB, ale protože používám počítač i k hraní pokeru, kde mám třeba 12 oken v rámci monitoru, potřebuju je různě přesouvat, abych šetřil místem.. Velmi mne štve novinka v chování Windows Aero a to je - když táhnete okno ke kraji obrazovky, tak se automaticky přichytí a roztáhne. Chápu, že pro normálního uživatele je to fajn, ale pro mne tedy ne. A nenašel jsem nikde možnost, jak toto zablokovat - stačilo by mi dočasně, když mám puštěný pokerový program, aby se dočasně vyřadila tato vlastnost. Nejvíc mne štve, že když táhnete okno pomalu, tak se chce automaticky maximalizovat. Uznávám, že když se to někomu stane jednou za den, není to problém, ale když se mi to stane 20x do hodiny, tak už je to pěkně rozčilující - hlavně když mě živí chladná hlava a klidné uvažování.
  Vracet se k Vistám ani XPčkám nehodlám, Win7 je totiž jinak fajn systém.
  pondělí 28. prosince 2009 23:06

Odpovědi

 • U dané aplikace můžete zkusit v Módu kompatibility (naleznete v menu Vlastnosti, při kliknutí pravým tlačítkem na spouštěcí soubor dané aplikace) zvolit možnost Zakázat kompici plochy (Disable desktop composition).

  Jinak globálně tuto funkci zakážete v Ovládacích panelech > Centrum usnadnění přístupu > Usnadnění použití myši a zde zaškrtnout Zabránit automatickému uspořádávání oken při přesunutí na okraj obrazovky (Prevent Windows from being automatically arranged when moved to the edge of the screen) v sekci Usnadnit ovládání oken.
  • Upravený KazzanMVP pondělí 28. prosince 2009 23:38 Správný překlad
  • Označen jako odpověď M0RGAN.cz úterý 29. prosince 2009 0:27
  pondělí 28. prosince 2009 23:34