none
Vzdálená plocha (RemoteApp) Win 2008 R2 problémy s tiskem. RRS feed

 • Dotaz

 • Máme 2 terminálové servery (Server 2008 R2 SP1), na kterých se používá RemoteApp, servery tvoří farmu a je nastaven Connection Broker. Tohle všechno funguje OK.
  Problém je, že na serverech dochází ke ztátě klientských tiskáren připojených přes relaci vzdálené aplikace (RemoteApp).
  V logu to začne touto událostí Event ID: 7011 Source: Service Control Manager, Description: A timeout (30000 milliseconds) was reached while waiting for a transaction response from the UmRdpService service, na to se následně váží další chyby. Přesně jako v tomto fóru http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/winserverTS/thread/deecfbbb-369d-4225-a2d2-58ce54977d58

  Je to server HP Proliant ML350 G6, vše, co se dalo odinstalovat, je ze serverů odinstalované. Zůstali pouze ovladače a nejnutnější aplikace. Antivir tam není.

  Problém nastává nepravidelně, někdy to jde 3 dny bez problémů, někdy se to stane 2x za den. A stává se to střídavě na obou serverech. Na jednom z nich nebyl třeba 2 týdny problém a pak se problém vyskytne znovu.

  Na serverech se pro tisk většinou nepoužívá Easy Print, protože s Easy Printem nám to tiskne na některých tiskárnách špatně. Tudíž na serverech jsou nainstalované ovladače pro tiskárny.

  Ovladače pro server jsou aktualizované z posledního vydání HP Smart update DVD.
  Prošel jsem toho už hodně (fóra, různé aktualizace), ale stále nemůžu najít zdroj problému.

  Jsem ochoten poskytnou event, či nějaké další logy.

  Osobně si myslím, že to asi dělá některý tiskový ovladač, ale nevím, jak zjistit který.

  Máte nějaké další nápady?

  Petr.

  úterý 20. listopadu 2012 11:11

Odpovědi