none
Windows 10 1607 start menu rozložení skrze GPO nefunguje

  Dotaz

 • Zdravím všechny,

  od posledních aktualizací na Windows 10 mám problém s aplikováním některých politik z AD. Jedná se převážně o nastavení rozložení start menu. Konfiguraci GPO mám v User Configuration or Computer Configuration -> Administrative Templates ->Start Menu and Taskbar -> Start Layout

  Mám tu exportované XML pomocí PowerShell Export-StartLayout startMenu.xml

  I přes tyto nastavení se uživatelům zobrazuje start menu se všemi blbostmi, které tam nemají co dělat. Mám toto nastavení více jak půl roku, ale cca před 1-2 měsíci to přestalo fungovat. Nejspíše za to může nějaká aktualizace na W10, protože jiné změny v systému nenastaly.

  Provozuji desktopovou virtualizaci, takže se na do virtuální desktopů lidé průběžně přihlašují a odhlašují. Je tedy nutné, aby všichni měli menu se stejným rozložením.

  Děkuji za každou radu

  13. března 2017 11:13

Všechny reakce

 • Dobrý den, pokud podobně sestavené menu vyexportujete nyní, má stejnou XML strukturu? Aplikujete menu jako celé nebo jako jen částečné menu? Vyzkoušel bych také, zda máte stažené aktuální ADMX šablony, které mají podmínky i pro nová sestavení Windows.
  2. dubna 2017 16:07
  Moderátor
 • XML struktura exportovaného menu je stejná. Menu vždy exportuji jako celek. Zrovna minulý týden jsem dával na AD nové ADMX soubory (vypadaly stejné jako předtím) a chování se bohužel nezměnilo. Navíc předpokládám, že pokud si rozložení menu navolím pomocí lokální politiky na desktopu a v AD tuto politiku vypnu, tak se bude aplikovat ta lokální (což se bohužel neděje).
  2. dubna 2017 19:42
 • Ještě mě napadá, aplikace na nových, dosud neexistujících profilech je korektní?

  Jak máte nastavenu politiku: Computer Configuration –> Administrative Templates –> Windows Components –> Cloud Content s označením "Turn off Microsoft consumer experiences"?

  3. dubna 2017 18:08
  Moderátor
 • Ani na nových profilech, které ještě nebyly v systému přihlášeni se politika neaplikuje.

  Politiku "Turn off Microsoft consumer experiences" nemám nijak konfigurovanou. Z celého GPO toho moc nevyužívám. Jedná se pouze o politiku pro rozložení úvodní obrazovky, definování defaultní stránky v IE (pro Edge to pokud vím v GPO definovat zatím nelze) a vypnutí Windows Store. Víc politik nemám nadefinováno.

  Divné je, že dříve to fungovalo jak s nastavením lokálních politik, tak s globálními na AD a teď nejde ani jedno.

  5. dubna 2017 6:23