none
Downgrade z Windows 10 na Windows 7 Pro RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

     koupil jsem si před necelým měsícem MSI notebook (64bit) s Windows 8.1, který jsem později upgradoval na Windows 10, který zlobil, tak jsem musel provést čistou instalaci, čili se k Windows 8.1 nemůžu vrátit.

  Stáhnul jsem si od školy ze serveru DreamSpark originální verzi Windows 7 Pro i s Product key. Když jsem se pokusil pomocí Windows programu vytvořit bootovací flash-disk, na konci se zobrazovala chyba s bootsect, který jsem stáhnul z jiného webu než od MS, protože na DreamSpark tato chybějící část nebyla a od MS jsem to nemohl stáhnout, protože jsem si to nezakoupil z jejich portálu. Dále jsem pokračoval podle návodu na MS stránkách, chyba se při vytváření bootovací flash-disku neobjevila, tak jsem šťastný restartoval NB, vybral boot z flash-disku a zobrazila se chyba, kterou si již bohužel nepamatuji. Proto jsem ISO soubor vypálil na DVD a zkusil znovu. Po změně nastavení v BIOSu se již instalátor načetl, ale zmrzl u "Starting Windows" a místo loga Windows 7 jsem měl zmrznuté nedokončené logo Windows 7 i po desítkách minutách. Rozhodl jsem se tedy pro čistou reinstalaci Windows 10 z flash-disku, která proběhla úspěšně, jenže bootovací flash-disk stále nefungoval a u DVD nebyla změna. Tak jsem se rozhodl zkusit nainstalovat Windows 7 z prostředí Windows 10, což se dařilo až do restartu NB, který zinicializoval instalátor. Nyní mám na výběr při startu NB - pokračovat v instalaci - načte se "Starting Windows" a poté se zobrazují lehké animace, ale DVD ani HDD se netočí a po desítkách minutách se nic neděje. Při výběru Windows 10 se normálně spustí Windows 10, jako by nebyla prováděna žádná změna.

  BIOS:

  Secure Boot Support - Disabled (díky tomuto se nezobrazuje chybová hláška)

  Secure Boot Mode - Custom/Enabled (žádná změna při jakékoli hodnotě)

  Updated na nejnovější verzi (E1759IMS.52D)

  NB:

  http://cz.msi.com/product/nb/GE70-2PE-Apache-Pro.html#hero-specification

  Děkuji za rady

  pondělí 17. srpna 2015 9:45

Odpovědi

 • Ahoj.

  Jak vytvořit bootovatelný flash disk jsem popisoval na svém blogu

  https://www.lukasberan.cz/clanky/102-jak-vytvorit-uefi-bootovatelny-flash-disk

  Pokud vypaluješ DVD, nesmíš ho vypálit jako datové, ale jako ISO.

  Co se týče tvého postupu, je to celé nějaké zmatené a moc nerozumím tomu, co jsi dělal a k čemui jsi došel. Stahováním nějakých souborů z cizích webů sis dost pravděpodobně natáhl nějakou zavěť, což může mít za následkem naprosto nepředvítalené chování.

  Čili bych na to šel tak, že bych udělal bootovatelný flash disk s Windows 10 pomocí Windows 10 Download Tool

  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

  Bootoval (a instaloval) bych v režimu EFI/UEFI. Odstranil bych všechny diskové oddíly a podle potřeby vytvořil nové.

  pondělí 17. srpna 2015 15:13

Všechny reakce