locked
Padání průzkumníka ve win 7 RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Dobrý den,

  mám takový nepříjemný problém. Zakoupil jsem si nový NTB lenovo E530. Ale čas od času mi spadne průzkumník, tedy odhaduji, že je to on. Po jeho pádu pak nelze využívat plochu. Nelze otevřít žádné složky, spouštět žádné soubory. Výjimku tvoří soubory s přípomou .exe, které lze spustit přes kliknutí pravého tlačítka a otevřít. 

  Pomáhá pouze restart systému. Průzkumník padá od začátku stále a to několikrát denně, je to opravdu velmi otravné, neustále muset restrartovat ntb. Nevíte, v čem by mohl být zakopaný pes? Odhadují, že je to kvůli nějakému programu.

  Děkuji za odpověď

  pátek 22. února 2013 21:07

Všechny reakce

 • Zkoušel jsi nainstalovat Windows načisto? V předinstalovaných strojích bývají sousty zbytečného (i překážejícího) balastu.

  JCH

  sobota 23. února 2013 7:36
 • právě toho bych se chtěl vyvarovat, je to pro mě až poslední krok, vzhledem k tomu, že jsem k NTB nedostal CD s windows, bylo by to i krapet složitější. Doufal jsem, že najdu někoho, kdo už podobný problém řešil.
  sobota 23. února 2013 10:05
 • Pokud jde jen o instalační DVD, kontaktuj podporu výrobce. Většina výrobců dodává instalační DVD zdarma, někteří za poplatek.

  .

  Díval jsi se do prohlížeče událostí jestli tam nejsou nějaké chyby? Takto bez informací je to věštění z křišťálové koule.

  Taky by mohlo k detekci takzvané čisté spuštění počítače.

  http://support.microsoft.com/kb/929135/cs


  JCH

  sobota 23. února 2013 10:41
 • Koukal jsem do prohlížeče událostí, ale žádné chyby spojené konkrétně s průzkumníkem jsem nenašel. Neustále se zde opakuje tato chyba:

  "Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected." (zdroj WMI)

  Pak jsou zde další chyby ohledně brány nebo nemožnosti připojení se k dns serveru, což s mým problémem nesouvisí. Tyto chyby pravděpodobně vzníkají díky firewall, kde mají zakázán přístup k internetu.

  Čisté spuštění počítače jsem nezkoušel, ale zkusím to.
  sobota 23. února 2013 13:12