none
MSSQL ověřování pomocí skupiny RRS feed

 • Dotaz

 • Umožňuje MSSQL ověřování uživatelů o proti doménové skupině třeba "SQL2014"? - poslední dobou by mi to dost pomohlo .. Zkoušel jsem vložit skupinu "SQL2014" do databáze, ale pokud se chce uživatel "Franta" či jiný přihlásit k dané databázi je odmítnut tím že daný uživatel nemá práva pro přístup - dokáže mi někdo v tomhle směru pomoci či nasměrovat ..?
  čtvrtek 3. března 2016 16:46

Odpovědi

Všechny reakce

 • To je prece zakladni vlastnost MS SQL.

  Jedna vec je "vlozit skupinu do tatabaze", druha je dat skupine prava k databazi a k serveru. Treti je zaradit uzivatele do skupiny a ctvrta znovu prihlasit uzivatele, aby se mu skupina propdala do tokenu.

  Jak presne jsi "vlozil skupinu do tatabaze" a jaka ji priradil prava?

  MP

  čtvrtek 3. března 2016 18:32
  Moderátor
 • Doporucuji si projit Technet/MSDN a vyhledat temata podle klice "authentication mode".

  Zakladni info najdete take zde

  http://databases.about.com/od/sqlserver/fl/Creating-SQL-Server-2014-User-Accounts.htm

  Ani mne se vas dotaz nezda prilis jasny, takze ani moje odpoved nemusi byt to, po cem patrate. Je docela dobre uvest vice informaci, abychom se "mohli neceho chytnout". Usetrite sobe i nam cas :-)

  M.

  pátek 4. března 2016 7:20
  Moderátor
 • Omlouvám se za delší odmlčení, ale byl jsem mimo .. Na straně MSSQL jsem standardním způsobem založil skupinu, postupoval jsem stejně jako u uživatele .. Dané skupině jsem přiřadil oprávnění SYSADMIN(snad píšu dobře) - následně jsem přidal do dané skupiny uživatele a zkusil jsem se přihlásit, ale databáze nebyla schopná ověřit daného uživatele pro přihlášení .. 
  sobota 26. března 2016 16:45