none
Nedoručenie prílohy e-mailu adresátovi v Outlook 2007 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý deň,

  vedel by prosím niekto poradiť, čo je príčinu problému, ktorý sa objavil tento rok, že náhodne nie sú doručené adresátom prílohy e-mailu vo formáte PDF, ktoré sú odoslané z Outlooku 2007.
  Ihneď po odoslaní je vidieť v odoslaných e-mailoch, že príloha bola odoslaná, ale následne adresáti odpovedajú na e-mail, že príloha im nebola doručená. Pri následnej kontrole potom skutočne v odoslaných e-mailoch chýba príloha.
  Vopred Vám ďakujem za radu a pomoc.

  Štefan

  čtvrtek 9. května 2019 7:56

Všechny reakce

 • Pominu, pokud na poštovním serveru není nastaveno zakázání odesílání příloh, mně se problém projevil tak, že příjemci se zobrazila pdf příloha jako "winmail.dat". Ale byl to Outlook 2010 a vyšší. Pak pomohlo v "Možnosti aplikace Outlook - Pošta - Odesílání zpráv " - kliknout Vyprázdnit seznam automatického dokončování.

  Je to sice divné, ale od té doby je klid. Třeba máš podobný problém

  čtvrtek 9. května 2019 8:13
 • Ďakujem pekne za radu.
  Ja však mám anglickú verziu Office 2007 a v Outlooku neviem nájsť také tlačidlo.
  čtvrtek 9. května 2019 8:50
 • winmail.dat se deje tehdy, kdyz je nastaveno posilani v RTF a mail projde nejakym nekompatibilnim antivirem/antispamem a pod. (v soucasnosti RTF otevrou snad vsechny klienty)

  MP

  čtvrtek 9. května 2019 9:13
  Moderátor
 • Koukám, že v Office 2007 je seznam uložen v nk2 souboru - \user\AppData\Local\Microsoft\Outlook

  Zkusil bych tento soubor najít a třeba jen přejmenovat - viz Odkaz

  Víc poradit s tímto problémem nedokážu. Možná by bylo vhodné poslat nějakou hlavičku emailu, aby bylo problém možné lépe identifikovat.


  čtvrtek 9. května 2019 9:16
 • Mně se to jako winmail.dat zobrazilo i tehdy, pokud jsem měl natvrdo nastaveno posílání v HTML. Nevím, jak je to možné, ale opravdu od té doby, co jsem ten seznam automatického dokončování vymazal, mám klid. Ale mám Outlook 2016
  čtvrtek 9. května 2019 9:18
 • Odosielanie e-mailov je stále nastavené na formát HTML.
  čtvrtek 9. května 2019 9:32
 • Otázka je, kde nájdem v anglickej verzii Outlook 2007 zoznam automatického dokončovania, aby som ho mohol vymazať.

  Vedel by ma prosím niekto navigovať a či to tam vôbec je?
  čtvrtek 9. května 2019 9:36
 • V Outlooku 2007 tento seznam automatuckého dokončování přes tlačítko nenajdeš. O pár řádků výše jsem psal, že se záznamy ukládájí pouze do nk2 souboru.. Případně bych zkusil kompletně znovu vymazat profil uživatele včetně všech souborů v \user\AppData\Local\Microsoft\Outlook a nechal vše synchronizovat.

  Dále si nenapsal, jestli to dělá jen jeden uživatel, nebo se to děje více lidem (to by potom poukazovalo opravdu na problém s poštovním serverem).

  Víc za moji osobu bohužel nemůžu poradit.

  čtvrtek 9. května 2019 18:32