locked
Nefunkční WiFi RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  nemůžu se připojit k síti bezdrátovým adaptérem. Po dvou dnech provozu přes zabezpečenou  WiFi se objevila taková hláška:

  11.3.

  Počítač rozpoznal, že adresa pro síťovou kartu s adresou 00248136C19F je již v síti používána. Počítač se automaticky pokusí získat jinou adresu.

  Systém zjistil konflikt adresy se systémem, jehož síťová hardwarová adresa je 00:11:D8:3F:E3:5C. Místní rozhraní bylo vypnuto.

  Od té doby se WiFi síť sice připojí, ale nereaguje ani ve veřejné síti, s upozorněním Windows - systémová chyba - V síti již existuje shodný název. Po přeinstalaci se situace nezměnila. Firewall používám F - Secure2010.  Mám WinXP Pro Refurbished (5.1.2600 sp3) s Windows serverem 2003 na NTB HP Compaq 6735s. OS je nějaká upravená verze bez instalačního disku a skutečnost je taková, že reaguje nepředvídatelně a tato chyba není první. Já nevím, co bych měla dělat už jenom z toho důvodu, že jsem uživatel se základními znalostmi. Připojení přes Linksys WRT54G – Broadband Router, ale nevím, jakým způsobem byl připojen. Druhá síťovka přitom funguje bezchybně a WiFi na tom byla před touto situací stejně.

  V prosinci 2009 byl udělaný formát pro nestabilitu systému (přišla jsem o SQL Server), po kterém při prvním připojení k síti přišlo 73 záplat. Instalace se nezdařila najednou, proběhla ve dvou fázích. Předpokládám, že příčina je tady, nebo v původní instalaci Win XP po Vistě. NTB je z předváděček.

   

  Můžete mi , prosím, poradit?

  pondělí 30. srpna 2010 8:31

Odpovědi

 • Ahoj,
  dle hlasky je proste problem v duplicite IP adres na siti. Jake dalsi pocitace/zarizeni jsou na siti? Jejich IP adresy jsou konfigurovany rucne nebo je na routeru zapnut DHCP server nebo se jedna o mix obeho?

  MP

  • Označen jako odpověď Kalupinka pondělí 30. srpna 2010 22:17
  pondělí 30. srpna 2010 8:42
  Moderátor

Všechny reakce

 • Ahoj,
  dle hlasky je proste problem v duplicite IP adres na siti. Jake dalsi pocitace/zarizeni jsou na siti? Jejich IP adresy jsou konfigurovany rucne nebo je na routeru zapnut DHCP server nebo se jedna o mix obeho?

  MP

  • Označen jako odpověď Kalupinka pondělí 30. srpna 2010 22:17
  pondělí 30. srpna 2010 8:42
  Moderátor
 •  

   

  Ahoj, dík, že ses mi ozval.

  Reaguju poněkud opožděně, protože jsem neměla jinou možnost.

  Na NTB je DHCP momentálně zakázán, na druhém PC se mi to nedaří zjistit. Nejde příkazový řádek. Pokud jde o konfiguraci IP adres, bude to mix. Na routeru byl nastavený DHCP a podle mě je tam pořád. Na PC nešlo nic nastavit, takže zůstal nepřipojený, ale nemusí to být pravda. Uvítám návod, jak z toho ven.

  Vypadá to na sdílené připojení ze strany providera, kde si každý může dělat vše, co se mu zlíbí, pokud ví jak. Není to poprvé a skutečnost je taková, že vstupem do sítě jsem zahájila novou válku s PC IVANS-OQ2K9CT1C (Ivans-oq2k9ct1c) v síti JaroNet, okres Třebíč. Nemám šanci vyhrát už jenom proto, že může víc, než já.

  Našla jsem na místech v síti takovou zajímavou parádu čítající pět pracovních skupin s jednotlivými pracovními stanicemi (naposled 55). Bohužel ten, co byl v tu dobu na druhém konci sítě, byl rychlejší než já, protože si asi dobře uvědomuje, co dělá a zlikvidoval, co mohl, takže mě zbyla jen síť zkopírovaná mimo PC z předchozího střetu. Ve screenu toho moc není.

   

   

   

  pondělí 30. srpna 2010 22:16
 • Neni spis toto problem providera - zavolat mu, postezovat?

  MP

  úterý 31. srpna 2010 8:06
  Moderátor
 • Jo ,to máš pravdu, ale bohužel je to bez odezvy,ten člověk po mě dokonce vyjel. Takže teď hledám někoho, kdo se mi podepíše pod nezávislý posudek o způsobu připojení, abych to mohla dát dál.  Mě se to stalo, narozdíl od jiných, teprve podruhé a nebýt toho, že jsem byla nucená sednout si k nechráněnému PC, který není můj, tak to do dneška nevím.

  Přesto dík za odpověď. Něco tak jednoduchýho by mě vůbec nenapadlo ikdyž jsem se dívala, jak se to odpojuje. Ach jo, to jsou lidi.

   

   

  úterý 31. srpna 2010 8:55