none
Licence Office na terminálovém serveru RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  chtěl bych vás poprosit o informace ohledně licencování office. Mám v tom trošku zmatek a pokud už chci mít vše origo, tak bych nerad vyhodil peníze za pořízení špatných licencí.

  Mám doma dva počítače na kterých pracuji s manželkou. Máme na obou PC windows 10 a office 2016 pro podnikatele.Všechny své dokumenty a data mám na malém serveru, kde je spuštěn terminálový server 2018 R2 a na kterém chci mít office.

  Když jsem si kupoval office 2016, bylo tam myslím napsáno, že mohu nainstalovat kopií celkem na třech stanicích. Mohu tedy nainstalovat Office i na terminálový server. Pokud ne, jak to řešit? Našel jsem na internetu informace ohledně licencí, ale nevím zda to chápu dobře. Buď tam je varianta office 365, což ale nechci platit ročně a nebo nějaká licence OLP, ale ta se mi zda neúměrně drahá,myslím, že 2016 už se neprodává a 2019 stála snad 13tisíc. To je myšleno pro jednoho uživatele?

  Děkuji za informace

  Urban

  čtvrtek 17. ledna 2019 17:59

Všechny reakce

 • A jak mas licencovany ten terminalovy server? Je v AD, mas na nem licencni server a TS CALy?

  Nebo se NEJEDNA o plnotucny terminal, ale o pristup pres RDP pro administraci?

  MP

  čtvrtek 17. ledna 2019 22:24
 • Pouze dva typy licencí Office umožňují instalaci na terminálový server:

  1. Office 365 ProPlus v režimu shared activation s tím, že všichni uživatelé, kteří Office používají, musí být licencovaní. Tedy potřeboval bys dvě licence Office 365 ProPlus (pro sebe jednu a pro manželku jednu).
  2. Tradiční Office 2016/2019/XXXX Professional Plus se software assurance.

  Žádnou jinou edici není z licenčního hlediska možné instalovat na terminálový server.

  Jenže je otázkou, jestli vůbec i ten server licencuješ správně :-) Protože RDP bez licence umožňuje přístup jen pro správce za účelem administrace. Pro běžnou práci potřebuješ RDS a RDS vyžaduje ADDS. Kromě licence OS tedy pro správné licencování potřebuješ i RDS CALy a Windows Server CALy pro sebe i pro manželku.
  pátek 18. ledna 2019 9:46
 • Je v AD a je tam nainstalovaná služba TS. TS CALy jsem kupoval a jsou vázané na uživatele. Tohle mám mylslím si správně, našel jsem na to dostatek informací na internetu ;-)
  pátek 18. ledna 2019 10:22
 • Děkuji za odpověď. Co se týče terminálového serveru, to mám dobře viz. výše. Návodu je celá řada. Ohledně office, řešil bych to druhou variantou, ale pořád nemohu najít MS Office 2019 Professional Plus s tím označením software assurance, našel jsem to pouze u serverů. Lze to normálně koupit v obchodě nebo přímo na stránkách Microsoftu? Děkuji za upřesnění
  pátek 18. ledna 2019 10:46
 • Software Assurance není žádná speciální edice, ale v podstatě forma předplatného, která se musí platit pravidelně, ale zase má nějaké benefity (nejnovější verze, instalace na terminálové servery apod.).

  https://www.microsoft.com/en-us/licensing/licensing-programs/software-assurance-default?activetab=software-assurance-default-pivot%3aprimaryr3

  pátek 18. ledna 2019 11:37
 • Ad 2. Myslím, že není nutné Office Pro Plus, ale může to být klidně Standard, případně Pro, v licenci OLP. SA není nutné.

  neděle 20. ledna 2019 21:01