none
Příjem emailů v Sharepointu RRS feed

 • Dotaz

 • Mám SBS2008, který obsahuje Sharepoint a Exchange. Já bych chtěl přijímat do Sharepointu poštu za účelem ukládání její přílohy (faktury, dodací listy atd. v pdf) do knihovny dokumentů. Vytvořil jsem novou knihovnu dokumentů, vytvořil ji emailovou adresu. Jenomže nastal zásadní problém. Sharepoint dokáže přijímat emaily jen ze SMTP serveru či ze složky vyčítat soubory .eml. U první možnosti je problém v tom, že SMTP nelze provozovat tam, kde běží Exchange server, což je logické. U druhé možnosti zase nevím, jak donutit Exchange, aby ukládal emaily .eml do nějaké složky, odkud by si to již Sharepoint vyčítal.

  Existuje vůbec nějaká možnost, jak toto zprovoznit? Tedy jak ukládat přílohy z emailu do knihovny dokumentů?

  Pokud bych měl samostaný Server 2008 R2 se Sharepointem 2010 a spustil si tam SMTP, bude to fungovat? Používá to tak někdo?

  Děkuji.

  pondělí 18. června 2012 8:16

Odpovědi

 • Dobrý den,

  děkuji za odkazy, už jsem to vyřešil. Nakonec jsem to opravdu musel udělat dle doporučených postupů, tedy Server 2008 R2 + Sharepoint 2010. Trošku mi to zabralo, ale rozchodil jsem to, přijímá to emaily a ukládá přílohy do knihovny dokumentů. Doinstaloval jsem indexaci pdf, taky už v dnešní době to mohl Microsoft tam dávat standardně.

  Vidím to tak, že funkci příjmu emailů/ukládání příloh na Sharepointu pod SBS2008/2011 asi nejde.

  Petr

  • Označen jako odpověď Petr Karafiát pondělí 2. července 2012 6:55
  pondělí 2. července 2012 6:54

Všechny reakce