none
Windows 2012 - zálohovací software RRS feed

 • Dotaz

 • Hezký den,

  mohl bych poprosit o doporučení pro nejvhodnější zálohovací software pro Windows 2012 ? (placený i neplacený)

  Používal jsem donedávna Cobian backup, který je free, ale ten nepodporuje zálohování deduplikovaných souborů.

  Požadavky:

  - plné i rozdílové zálohy
  - podpora W2012 (deduplikovane soubory, ...)
  - komprese do zip či podobného, která podporuje multithreading (cobian neumí také). Zip není nutný, možno vlastní formát.

  Pokud by to umělo i toto, výhoda, ale ne podmínka:
  - zálohování hyper-v virtuálů
  - vlastní deduplikace v zálohovaném souboru
  - zálohování AD

  Děkuji :)

  pondělí 11. února 2013 8:28

Odpovědi

Všechny reakce

  • Označen jako odpověď Jan Janeček pondělí 18. února 2013 12:07
  pondělí 11. února 2013 9:56
  Moderátor
 • Rovněž používám Acronis for server + doplněk Universal Restore.

  Používám ho jak na windows server 2003 tak na 2008 a 2012 a nikdy nebyl žádný problém.

  Na druhou stranu je to něco za něco, je pravda že není nejlevnější ale jedno nejlepší co je na trhu.

  pondělí 11. února 2013 16:17
 • Bohužel s názorem uživatel mhhory nemůžu souhlasit. Sice tu má Acronis docela dobrou pověst, ale co funguje na verzi Home, nemusí platit ve verzi pro servery. Nic za to nedáte, když se podíváte i po dalších alternativách, docela zajímavě vypadá  StorageCraft nebo ARCserve, kolega na to dostal tip, když si někde na zahraničních fórech stěžoval na problémy s Acronisem.

  Kdyby jste měl velký zájem, můžu Vám na něj dát kontak - už asi tři roky řeší u zákazníka problém Acronisem při zálohování serverů. Celou historii neznám do detailů, ale dneska při jakékoliv zmínce "Acronis na server" skřípe zuby a používá sprostá slova. Navíc co ze Zebry (české zastoupení Acronisu) odešel p. Gebauer, konstatuje, že úroveň technické podpory šla rapidně dolů. Problémy se táhnou už od Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows with Universal Restore. Základní věci jakž takž, ale komplikovanější nastavení nikdy pořádně nechodilo. Nepomohlo X mailů a telefonátu s českou podporou, ani rozsáhlá korespondence s výrobcem, nejčastější řešení problému bylo doporučení koupit upgrade, že v nové verzi jsou problémy již vyřešeny, ale nikdy to nikdo u toho zákazníka nedal pořádně dohromady (cca 8 serverů - aplikační, SQL, Exchange).

  Během let zaplatil zákazník postupně za upgrady mnoho desítek tis. Kč. Když to před koncem loňského roku nevyřešil ani upgrade na poslední verzi Acronis Backup & Recovery 11.5  Server, tak řekl dost do Acronisu už ani korunu. Momentálně to sice nějakým způsobem funguje, ale rozhodně to není na klidné spaní s vědomím, že kdyby se náhodou něco stalo, tak není problém šáhnout do záloh a na pár kliknutí obnovit původní stav.


  • Upravený Libor Petr sobota 2. března 2013 23:59
  pátek 1. března 2013 18:26