locked
Problém s načítáním vícenásobných záložek v IE 8 pod MS Vista

  Dotaz

 • Zdravím všechny kolegy,
  po cca dvou týdnech od instalace Windows Vista (SP 2) se začal objevovat zrádný problém s načítáním (dříve běžně používaných) stránek v Exploreru 8. Pokud mám otevřeny zhruba 3 záložky, vše funguje jak má, ale jen do okamžiku, kdy se pokusím otevřít čtvrtou nebo pátou záložku. Načítání trvá nekonečně dlouho a žádná nová záložka se zpravidla již neotevře.
  Ostatní jevy a poznatky:
  - Pod Windows XP toto IE 8 nedělal
  - Otevřu-li další instanci IE 8 (zatímco ta s původním třemi nebo čtyřmi záložkami stále běží), záložky s libovolnými stránkami se otevírají bleskově
  - Od doby, kdy začaly tyto obtíže, nebyl nainstalován žádný nový program
  - Nastavení antiviru (AVG 8) s firewallem se nijak nezměnilo
  - Kontrolu na malware a spyware provádím pravidelně
  - Nebyly aktivovány ani rekonfigurovány žádné systémové služby
  - Ostatní prohlížeče (Safari, Fire Fox a Opera), které používám k jiným účelům, se při testování na podobný jev chovají zcela normálně
  Nevíte prosím někdo, jak toto nepříjemné chování IE 8 odstranit?
  Předem děkuji VM
  11. července 2009 13:41

Odpovědi

Všechny reakce

 • ahoj,
  zkus spustit prohlizec s parametrem -extoff abychom vyloucili vliv doplnku (3. strany)

  MP
  11. července 2009 14:11
  Moderátor
 • Ahoj a děkuji,
  Explorer jsem tedy spustil bez doplňků, ale obtíž přetrvává. Explorer už nebyl schopen otevřít ani čtvrtou záložku (dokonce ani druhou s odkazem na tuto stránku). Tak to asi bude v něčem jiném. Otisk obrazovky jsem umístil na: http://www.sweb.cz/vit.malinovsky/IE8.jpg
  Tam je vidět, co se děje při pokusu o otevření dalších záložek - chytila se jediná stránka (Aukro na 3. záložce). Dříve jsem v klidu pracoval až s deseti záložkami. Je to záhada.
  Ani o nedostatečném výkonu počítači nemůže být řeč - mám procesor Intel Core Duo 2,8 GHz a 4 GB RAM...
  12. července 2009 6:58
 • Asi bych sel nejprve cestou reinstalace WIE8, je to sice zbabele a vysledek neni zarucen ale bude to nejrychlejsi (CS verze pro 32 bit Vistu je na http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=79154fb4-c610-4a1e-811d-dfe0f1dd84d1&displaylang=cs)

  Predpokladam ze veci jako reset nastaveni IE na defaultni hodnoty a pod. jsi zkousel, zadny zapomenuty proxy server ti v nastaveni netrci ...

  Take me napada prihlasit se jako jiny uzivatel (klidne si za timto ucelem vytvor nejakeho testika) zda se projevi i pod nim.


  MP

  P.S. nejmladsi fakulta zdravi dopravaky :)
  12. července 2009 7:40
  Moderátor
 • Zkusil jsem vypnout naprosto šilenou komponentu AVG link scanner? Několikrát jsem se setkal, že udělala opravdu paseku v systému...

  12. července 2009 20:48
 • Snazim se pouzivat co nejmene agresivni antimalware (MS Forefront Client Security, ted testuji MS Security Essentials). Predpokladam vsak ze pokud je WIE spusten bez doplnku mel by se chovat i v pripade dementniho antimalware stejne jako jine prohlizece.

  Zlobej' http i https stranky?

  MP
  13. července 2009 7:17
  Moderátor
 • Ještě jednou děkuji všem kolegům za odpovědi, rady a tipy.
  Stala se zvláštní věc - aniž bych cokoliv vypínal, rekonfiguroval nebo de/aktivoval, vícenásobné záložky se jednoho dne začaly zase normálně zobrazovat. Napadá mě jediné "vědecké" vystvětlení - Explorer se polekal hrozící reinstalace a začal sekat latinu :-)
  Co se týče stránek https - tehdy se chovaly úplně stejné jako obyčejné http - jako by bylo nastaven nějaký parametr maximálního počtu otevřených záložek (takový ale, co já vím, neexistuje). V další spuštěné instanci Exploreru vše fungovalo až do těch kritických 4 záložek zase normálně.
  Vysvětlení návratu k "normálu" tedy opravdu nemám, ale hlavně, že všechno pracuje zas jako dřív :-)
  Vítek M.
  16. července 2009 10:47
 • Zdravím,
  přiznám se, že to mě nenapadlo, ale než jsem to stačil vyzkouzšet, Explorer začal (jak jsem to popsal v předchozí odpovědi kolegovi Mirkovi Práglovi) po týdnu zlobení opět pracovat jak má :-)
  A každopádně děkuji za tip.
  Vítek M.
  16. července 2009 10:49