none
obnovení SBS2008 na čisté stejné železo RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  mám takový problém, potřeboval jsem obnovit komplet SBS server 2008 na stejném železu. Zálohy se prováděly klasickým Windows backup na USB disk a data jsou čitelné. Proč ale při obnově to vždy hodí hlášku Element not found 0x80070490. Po různém googlování jsem zjistil že to je nejspíš špatným rozdělením disku oproti živé verzi. Ale disky jsou klasicky 2x2 v raidu 1 a jsou nastaveny stejně. Ovladače na raid taky přidány. Nemáte někdo zkušenost co s tím? Zkoušel jsem i obnovu do virtuálu ale stejný výsledek. :-(. V podstatě ve firmě už jsem nasadil nový server, ale na předchozím běžel Exchange 2008 a potřebuji z toho dostat archivované maily, které klienti neměli v ost souboru Outlooku.

  Vím že existuje řada nástrojů jak dostat edb  to pst, ale spíš mě zajímá proč nelze obnovit kompletní server ze záloh.

  Díky moc 

  úterý 10. prosince 2019 20:10

Všechny reakce

 • Ja mam s Windows Backupem jen ty "spatne zkusenosti " :) Jednou me napriklad seredne vypekl, kdy jsme obnovovali na jiny disk, ktery ale nemel 512B sektor (jak bylo v puvodnim systemu), ale 4K sektor. Peklo...

  Teoreticky je mozne nainstalovat novy server se stejnym systemem, stejnym jmenem serveru, nainstalovat stejnym zpusobem AD - musi sedet default-first-site-name, musi sedet jmeno AD,  musi sedet org name v Exchange. Nainstalovat stejnou verzi Exchange.

  Vzhledem k tomu, ze je to SBS, a bylo asi instalovane metodou next, next, next, by to zase nemel byt uplny problem.

  Pak se proste mountne DB ze stareho exchange - pokud bylo vse stejne, nechybi LOG soubory, mountne se. Schranky v mountnute DB jsou ve stavu disconnected a lze je pripojit k nejakemu nove vyrobenemu uctu v AD.

  Ale je to prace jako na kostele :)

  EDIT: a tak jsem jeste 5 minut googlil. Tohle vypada slibne: https://myworldofit.net/?p=1261

  úterý 10. prosince 2019 21:37
 • No, začínám zjišťovat opravdu že Windows backup je pekelný nástroj. Ještě jsem dostal tip, že by to mohlo jít obnovit pomocí Acronics. Tak vyzkouším. Vypadá to že budu všude používat spíš Veeam, ten se mě osvědčil a s obnovou nejsou problémy. Každopádně díky za radu.
  středa 11. prosince 2019 6:57
 • Zkusil jsi z VHDX primo nabootovat v hyper-v?

  Acronis umi restore z vhd(x).  Pokud nechces platit, strc do serveru jeden WD disk a pouzij https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=119 - snaf  acronis nebude nadavat ohledne SBS/RAID...

  MP

  středa 11. prosince 2019 16:05
  Moderátor