none
Při připojování klienta došlo k vypršení časového limitu licencování - win server 2008 r2 x64 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  posledních pár dní máme problém s připojováním přes vzdálenou plochu na server s win 2008 r2 x64. Připojujeme se nejčastěji z klientského pc s win 7. Stává se, že na chvilku vzdálená plocha přestane odpovídat a ukáže se hláška, že se obnovuje připojení. Většinou se hned při 1. pokusu obnoví, někdy to ale trvá déle a pak vyskočí chyba : Při připojování klienta došlo k vypršení časového limitu licencování" a plocha se odpojí.

  Internetové připojení je v pořádku, (to mě napadlo jako první), pingy jsou v pořádku a i u operátora jsme linky nechali prověřit. V protokolu událostí na serveru vyskakuje hláška : "Vrstva zabezpečení Terminálového serveru rozpoznala chybu v datovém proudu protokolu a odpojila klienta. IP klienta: xx.xx.xx.xx." ID události 56.

  Po googlování jsem našel tuhle radu: Poradce při potížích s chybovými zprávami správy licencí vzdálené plochy, kde popisují úpravu nastavení IPsec, avšak IPsec na serveru nepoužíváme (nebo jsme ho alespoň nekonfiguroval).

  Společně s tímto problémem máme problém se synchronizací dat na e-shop, kde probíhá s chybami o nemožnosti se připojit na server, ale to nevím, jestli má spojitost s tímto, ale raději to zde také uvádím.

  Nevíte, kde by mohl být problém?

  Předem moc děkuji za rady.

  Michálek

  středa 10. prosince 2014 9:54

Odpovědi

 • Tak již vyřešeno, nakonec byl problém jen s vadným zařízením v síti, konkrétně jeden z ADSL modemů. Po jeho odpojení je vše ok.
  • Označen jako odpověď Servermail pátek 12. prosince 2014 14:11
  pátek 12. prosince 2014 14:11

Všechny reakce