none
označování nových příspěvků RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Zdravím přátele webového rozhraní,

  s návratem jara jsem nuceně přešel z NNTP v OE a začal číst vlákna ve fórech přes web. Označil jsem všechny zprávy jako přečtené, abych začal na čisto. Předpokládal jsem, že když někdo přidá nové vlákno, tak se celá hlavička zvýrazní tučně a když na to téma kliknu, tak bude tučně zvýrazněno právě nově přidané vlákno?!?! Asi v to doufám špatně?

  Tučně se zvýrazní jen nově přidané téma, ale jen nové vlákno nikoliv? Je to tak? Takže nezbývá, než si postupně otvírat všechna fóra, která mě zajímají, dát si v nich filtr řazení podle data posledního příspěvku a pak je otvírat, abych zjistil, jestli jsem už v tomto tématu ten poslední příspěvek četl či nikoliv?! Je to tak?

  Uff, já chci zpátky NNTP :-((((((

  Pěkný den, Dan


  Dan-info
  čtvrtek 17. března 2011 8:04

Všechny reakce

 • Ahoj,

  je to tak, musíš to dělat takto...

  další možností je prostě si přes RSS stahovat nová témata ze všech fór...

  čtvrtek 17. března 2011 12:46
 • Ahoj Jirko,

  ty si mi dal tím přesunem, než jsem to našel .... :-)

  Zase jsem si ale přidal další 2 fóra do sledovaných. Předtím jsem sledoval jen skupinu "klient". Takže pořád se člověk učí. Přes to RSS už to zkouším od včerejška a taky to má něco do sebe.

  Stále trvám na tom, že i když to neumělo nic víc, než stáhnout a umožnilo zodpovědět dotaz, tak bylo NNTP prostě nepřekonatelný. Hold se budu muset přizpůsobit taky :-( Pamatuju těch příspěvků, když se měnily naposledy fóra do této podoby. Ach joooooo :-)

  Tak pěkný den všem, Dan


  Dan-info
  čtvrtek 17. března 2011 13:07
 • No ono se těžko přechází z něčeho, na co je člověk zvyklý...:)

  čtvrtek 17. března 2011 14:59
 • Zdravíčko,

  tak to RSS taky není úplně "košér", protože jsem dnes ráno mrknul v IE8 do informačních kanálů a tam to ukázovalo jen ve 2 složkách, že je nové vlákno, ale že si mi odpovídal na ten start přes bat tam třeba nebylo. Zkontroloval jsem to a synchronizaci hlásil před 2 minutami (myslím od chvíle koukání na infokanály). Synchronizaci mám jinak po 15 min. Celkově příspěvků bylo víc, takže nevím, kde je chyba?! Že by XP už s tím nefungovaly úplně korektně?!

  No nic, zůstává to u sledování po odklikání jednotlivých fór. Přiznám, že mě to ale tak zdržuje, že to asi budu muset výrazně omezit. To v NNTP prostě byla otázka max. několika desítek vteřin :-(

  Já vím, sem hroznej, že se nehodlám smířit s něčím, co tak výrazně zhorší něco dobře fungujícího. Musím už jít dělat.

  Pěkný den, Dan


  Dan-info
  pátek 18. března 2011 9:02
 • Zivot je fakt "nespravedlivej"! Jeste si pridam polinko do ohne navrhem, ze ledacos muzete udelat pomoci Poweshellu. Tady je asociace se zminkou o RSS:

  ([xml](new-object net.webclient).DownloadString("http://blogs.msdn.com/powershell/rss.aspx")).rss.channel.item | format-table title,link

  pátek 18. března 2011 13:54
  Moderátor
 • Já přidávám ty RSSka do Outlooku a tam to funguje skvěle...:)

  Ale chápu, že to není řešení..:(

  pátek 18. března 2011 13:58
 • Zdravim chlapi,

  do toho powershellu se poustet nebudu. To uz je nad ramec mych dovednosti :-( Velky outlook bohuzel nemam, ale asi by to bylo principialne podobne. V IE8 ta RSS moc negunguje. Dnes rano to ukazalo novy prispevek ve 2 forech, ale ve skutecnosti toho bylo vic.

  Dokonce mi to neukazalo ani u tohoto fora, ze jste sem oba prispivali. Dokonce mi neprisel ani mail, takze i to upozornovani neni moc spolehlivy. Nahore to oznacene je, ze mam upozorneni dostat. Samozrejme pred odeslanim zaskrnute: "Oznamit, jestlize ....".

  Smirim se s tim, ze obcas projdu "ma fóra" a v nich posledni prispevky a budu doufat, ze to NNTP jeste nekdy zprovozni :-)

  Pekny den vsem, Dan


  Dan-info
  pondělí 21. března 2011 11:46
 • Ahoj, upozorňování zase přestalo fungovat...a to nejen tady, ale i na Answers...:( oni to časem zprovozní, ale trvá to a trvá...:(
  pondělí 21. března 2011 21:21