none
Poškozený soubor nemá vlastníka a vlastnictví nejde převzít RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

    na serveru windows SBS 2008 se včera updatoval siťový program. Tento program zároveň měl při updatu přepsat soubor pro síťové spuštění programu, který je na disku serveru a je přístupny pro všechny uživatele na síti. Jenže nastal nějaký problém a tento soubor nyní hlásí "Nemáte oprávnění zobrazit nebo upravit nastavení oprávnění pro aktuální objekt".

  Při pokusu spustít tento soubor z jakéhokoli účtu na serveru zahlásí, že k tomu nema daný účet oprávnění. Při pokusu změnit oprávnění, přes administrátorský účet s právy správce PC na průzkumníkovi, stále hláška že k tomu není oprávnění. Pokus o převzetí vlastníka při stejných právech taky neúspěšné. Pokoušel jsem se i změnit vlastníka na složce se zatržením ať to aplikuje i na podsložky atd. - též neúspěšné.

  Složka zobrazuje ve stínových kopiích práva u souboru správně a to i ve stínové kopii z dnešního dne 12:00. A problém jsem provizorně vyřešil v 8 ráno použitím jiné verze tohoto souboru a přejmenováním (samozřejmě původní soubor přepsat nešel) a změnou cest u klientů.

  Systém z daného souboru na disku dokáže vyčíst jen velikost souboru, ale ve stínové kopii zobrazí všechny údaje a to i správného vlastníka.

  Nenapadá Vás co ještě zkusit přimo v naběhlém systému? Pokud bych musel restartovat server do nouzového režimu, tak rovnou nabootuju linux live CD a soubor smažu.

  Zatím jsem server nerestartoval. Restart zkusím po pracovní době.

  čtvrtek 19. srpna 2010 13:05

Odpovědi

Všechny reakce