none
Maily - sledování aktivity uživatele RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  lze v Microsoft 365 admin center nějakým způsobem sledovat, co provádí uživatel s poštovní schránkou? Např. co maže, kdy vytvořil podsložku apod. Prostě by se hodil nějaký operation log. Dokážu sledovat tok pošty, ale to je málo.

  Potřebuju zjistit, proč uživateli zmizela celá složka s cca 3000 zprávami. Ke schránce se připojuje jednak z pracovního PC přes Outlook 2016, pak ze svého domácího notebooku rovněž přes Outlook 2016 a pak z androidí poštovní aplikace (přes IMAP). Ze všech 3 zařízení občas i přes webmail. Můj osobní názor je ten, že ke zmizení došlo "nedopatřením" na mobilu, prostě uživatelskou chybou, ale neumím to dokázat.

  Druhou variantou je chyba na straně služby u MS. Před časem jsme s jejich tech. podporou řešili problém, kdy došlé maily z některých účtů v té samé doméně byly nesprávně vyhodnoceny jako spam a smazány. MS Support tvrdil, že je vidí v Deleted, ale uživatel je tam neviděl. Toto si MS nakonec sám ověřil a nedokázali to vysvětlit. Ani proč je mail vyhodnocen jako spam. Celý ticket byl uzavřen s tím, že prostě nevědí a budou problém "eskalovat". Vyřešil jsem to zálohou mailů, zrušením účtu, vytvořením nového se stejným jménem a importem ze zálohy. Bohužel po 3 měsících se objevil další výše popisovaný problém se zmizelými maily.

  Bohužel nevím, jak toto řešit, nevidím do pozadí té služby a neumím dohledat nějaké smysluplné logy.

  Díky za radu. Martd


  mart

  pátek 29. května 2020 18:06

Všechny reakce