none
Povolení instalace ovladačů flash paměti pro uživatele na win XP v doméně Win2008 SBS RRS feed

 • Dotaz

 • Mám problém s nastavením oprávnění uživatelů k instalaci výměnných médií. Nepodařilo se mi to povolit ani přes GPO. Dokázal by mi někdo poradit?
  úterý 25. srpna 2009 10:39

Odpovědi

Všechny reakce

 • To je ale prece standardni, pokud nezakazes je povoleno. POZOR na nepeknou vlastnost - pokud pouzivas mapovane sitove disky dochazi casto ke konfliktu, flashka dostane pridelene stejne pismenko jako existujici sitovy disk a je "neviditelna" dokud ji neprehodi administrator na pismenko jine.

  Jinak viz napr.

  http://www.petri.co.il/disable_usb_disks_with_gpo.htm

  MP
  úterý 25. srpna 2009 12:07
  Moderátor
 • Tak bohužel v mém případě (dva sbs servery na sobě nezávislé) je zakázáno, přestože jsem nezakázal.

  O konfliktu  přidělených písmen vím, řeším ho pravidelně na domenách 2003.

  Jedná se o instalaci ovladačů, pokud tam poprvé vloží disk administrator, uživatelé ho mohou již normálně používat, ale poprvé ho musí systém rozpoznat a načíst si ovladače (sám ze sebe, vlastně se ani na nic neptá).
  úterý 25. srpna 2009 12:17
 • Pockej. Kam uzivatel strka ty flesky - do XP nebo SBS - pises "dva SBS servery na sobe nezavisle"?. Jedna se o flashky nebo usb disky s opravdovou partition table?

  MP
  úterý 25. srpna 2009 12:43
  Moderátor
 • Uživatelé si cpou usb klíčenky (flash disky, přenosné paměti - nevím, jak poznat z jejich popisu co přesně to je, naživo jsem u toho nebyl, ale asi se jedná o usb disky s partition table, prostě to co člověk běžně koupí v krámě jako US flash disk) do svých PC s XP připojených do domény SBS2008. Starám se o dva takové servery (sítě) a na obou je to stejné, čili nenačte jim to dané zařízení, pokud už ho před nimi nenačetl někdo s admin právy.
  úterý 25. srpna 2009 13:07