none
Zobrazení pouze sdílených složek s oprávněním RRS feed

 • Dotaz

 • Hezký den, potřeboval bych malou radu. Jedná se o Win svr 2008 std. Je použito klasické sdílení souborů s tím, že žádná složka není aktuálně přístupná pro všechny tzn skupiny everyone či guesty, tzn na serveru není namapovaný žádný uživatelský účet konkrétního počítače. Jsou sdíleny složky konkrétním uživatelům v active directory, a které mají svoje oprávnění. Potřeboval bych vytvořit takový setup, kdy se na server skrzevá místa v síti připojí "nezávislý" pc ve stejné skupině s nenapamovaným už. jménem a po rozkliknutí jména serveru bude vyžádán existující logïn na serveru a ZOBRAZÍ SE POUZE SLOŽKY, ke kterým má uživatel přístup. Typická situace v malé síti školy, kdy administrativní složky učitelů a administrativy jsou zobrazeny jako nepřístupné ale stále se zobrazují. Jde mi o situaci, kdy každý žák bude mít svoji nasdílenou složku a účet na serveru, a po zadání loginu se mu zobrazí právě a jenom jeho sdílená složka k tomu dotyčnému loginu. Ne ostatní "tajné" složky, ke kterým stejně nemá oprávnění. Pokud takových uživatelů bude 200 tak není možné, aby se mu zobrazilo 200 sožek, z nichž pro něj bude možné itevřít pouze jednu.

  Možnost povolení výčtu na základě úrovně přístupu u sdílené složky jsem použil u všech sdílených složek, nicméně bez jakéhokoli efektu.

  Počítače, u nichž by bylo řešeno tato situace NEJSOU členy domény. Učitelské PC s Pro edicí OS členy jsou a tram vše funguje, ale standardní PC s Home edicí mají tento problém.

  Děkuji mnohokráte!


  • Upravený Alfarero úterý 29. dubna 2014 8:57
  úterý 29. dubna 2014 8:55