none
Hyper-V nevidi onboard NIC RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj vespolek, mám krátký dotaz k vlastnostem hypervizora Hyper-V. Stáhnul jsem si Hyper-V R2 a nainstaloval na testovací desktop (bez W2008). Ten desktop (Intel DP55WB) má síťovku na boardu a já mu přidal ještě jednu klasickou NIC (protože jsem kdysi někde zaslechl že Hyper-V chce mít 2 sitovky) Ale mam problem s tim, ze nainstalovane HYPER-V nevidí tu moji onboard sitovku. V BIOSu je povolena :-) obě NIC jsou zapojeny, blikají zeleně, ale na DHCP rezervovanou IP adresu získá pouze ta externí. A i když ji tu zkusmo odpojím, tak síťový management Hyper-V (volba 8) nevidí žádnou síťovku. Abych vyloučil špatnou NIC na motherboardu, zkusil jsem disk v jiném identickém stroji, kde je pouze onboard NIC. Chovalo se to stejně, tedy sítovka se od pohledu tvářila jako živá, ale management Hyper-V ji neviděl. Dělám ještě někde nějakou chybu anebo je to feature Hyper-V, že síťovku chce mít pouze externí?
  úterý 8. března 2011 14:47

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj,

  Je ta sitovka podporovana pod Windows 2008 R2 ? Zkus nainstalovat ovladace, pokud je mas. Jinak nemusis mit 2 sitovky pro testovani ani Hyper-V nepotrebuje externi sitovku pro spravne fungovani :)

  WM

  úterý 8. března 2011 19:58
 • Díky za nakopnutí, proč mne jednoduché věci nenapadnou vůbec anebo až po těch složitějších?... :-) Ale vypadá to, že celé to nebyl šťastný nápad. Intel na svém supportním webu uvádí, že pro desktopové boardy nedělá ovladače pro serverové systémy. Takže tam bude asi pes zakopán... Já jsem Hyper-V dosud instaloval jenom na jednom serveru, takže moc zkušeností nemám, a s použitím ořezaného hypervizoru dosud vůbec. Povedlo se mi však mezitím se na něj připojit vzdáleně (Hyper-V managerem z W2008) a nakonfigurovat virtuální stroj (až na tu síťovou kartu). Ale už samotné spuštění toho VM skončí chybovou hláškou, že neběží hypervizor. To mne dost udivilo, začal jsem zjišťovat zda to někde v Biosu není vypnuté ale nic jsem k tomu nenašel. Test jednoúčelovým prográmkem (securable.exe) ukazuje že podpora virtualizace je vypnutá (nebo není). Ještě se na to zkusím zeptat dodavatele, ale vypadá to, že jsem si na první seznamovací krůčky s Hypervizorem bez GUI W2008, nevybral tu správnou bednu... :-( Takže k instalaci driveru síťovky asi ani nedojde, stejně jsem marně pátral jak tam ten ovladač podstrčit dodatečně, tedy jinak než při instalaci z CD.
  • Upravený J.Nabelek středa 9. března 2011 13:41
  středa 9. března 2011 13:38
 • Jak instalovat drivery...

  http://winserverteam.org.uk/blogs/scotty/archive/2007/08/12/server-core-and-drivers.aspx

   

  Jinak bohužel Intel desky jsou omezenost sama...takže možná se ti klidně stane, že tam vůbec ta volba nebude...

  středa 9. března 2011 13:41
 • Máš pravdu, driver se mi povedlo na instalovat, druhou sítťovku již Hyper-V rozpozná, od DHCP dostane rezervovanou IP addresu, ale skončil jsem na té "omezenosti". Ta deska, či procesor zjevně nepodporuje technologie Intel virtualization (testováno pomocí securable.exe), takže pokus spustit virtuální stroj skončí chybovou hláškou že neběží hypervisor. Když se vzdáleně připojím, tak všechny služby začínající na H jsou sice "running" ale přesto si asi budu muset na "hraní" Hyper-V pořídit jiný HW... Díky za nakopnutí správným směrem...
  sobota 12. března 2011 22:16
 • No tak nejjednodušeji zjistíš podporované technologie procesoru na webu intelu anebo přes CPU-Z.

  Abych se vrátil k virtualizaci - pokud chceš jen virtualizovat, tak ESXi ti to splní :) a bez nutnosti HW Virtualizace..

   

  Jinak v tuhle chvíli je nejideálnější a hlavně nejlevnější kombinací levné čtyřjádro od AMD + co nejlevnější deska s 4mi RAM sloty a chipsetem co má Sata 6G+16GB RAM, případně něco podobného na Intel x67, ale tam je celá platforma o dost dražší..:) a na hraní s Hyper-V to AMD skvěle stačí.

  sobota 12. března 2011 22:43
 • No tak nejjednodušeji zjistíš podporované technologie procesoru na webu intelu anebo přes CPU-Z.

  No já si myslím, že ten SECURABLE.EXE je ještě jeenodušší, je to jednoúčelový prográmek přesně na zjištění HW virtualizace.
  sobota 12. března 2011 22:52
 • no to právě že vůbec...ukáže jen to, co to aktuálně podporuje - tudíž nevíš, jestli je to CPU, nebo deskou, která to neumí povolit...navíc je dost nepřený...

  http://social.technet.microsoft.com/Forums/fi-FI/winserverhyperv/thread/4ec9994c-e0c7-4e56-ba39-fda75060ec2f

   

  CPU-Z ti prostě ukáže, jestli to ten procesor umí, nebo ne - když to umí, tak je problém v desce...to samé intel stránky...

  sobota 12. března 2011 22:57