none
Microsoft Visual Studio Community 2015 - licencování RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

     měl bych na Vás prosím dotaz ohledně licencování Microsoft Visual Studio Community 2015. Jedná se o bezplatné, rozšiřitelné prostředí IDE s plnou funkční výbavou, se kterým můžete vytvářet nejen moderní aplikace pro Windows, Android a iOS, ale i webové aplikace a cloudové služby.

     Co jsem se dočetl v licencčním ujednání tak lze "balík" využít pro Open Source, ale co když ve firmě chci používat Microsoft Visual Studio Community 2015 pro pokusné nebo pomocné aplikace při vývoji. A pro oficiální SW, který budu prodávat dál bude použito zakopený Visual Studio.

  Můžu tento software (Microsoft Visual Studio Community 2015) použít nebo ne ?

  Děkuji za odpověď.

  středa 27. dubna 2016 10:52

Odpovědi

 • V organizacích může sadu Visual Studio Community používat neomezený počet uživatelů v případě, že jde o prostředí s výukou v učebně, o vědecký výzkum nebo o přispívání do open source projektů.

  Při všech dalších způsobech použití: V organizacích nepředstavujících velké podniky může sadu Visual Studio Community používat až 5 uživatelů. V organizacích představujících velké podniky (tj. v těch s >250 počítači nebo s ročním výnosem >1 milion USD) se Visual Studio Community nepovoluje používat pro jiné účely, než je uvedeno výše: přispívání do open source projektů, vědecký výzkum a prostředí školní výuky.

  čtvrtek 12. května 2016 19:29
  Moderátor