none
Tisk pouze pro vybrané uživatele připojující se pomoci TS Windows 2008R2 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  mám na Vás prosbičku. Mám definovaný terminal server Windows 2008R2 včetně vypublikovaných aplikací. Měl jsem zakázané jakékoliv mapování a tisky. Nyní jsem pustil v konfiguraci terminal serveru možnost mapovat tiskárny (konfiguroval jsem to i v webových aplikacích vzdálené plochy). A uživatele mě tisknou.

  Vývoj šel dál a zákazník chce aby někteří pro směnu tisknout nemohli. Myslel jsem si , že na kartě každého uživatele v AD s záložce environment se odškrtne možnost mapování a používání tiskáren pro tohoto jednotlivce a bude to.  Bohužel to mám bud špatně, nebo to tam není. Uživatel tiskne at to je nebo není zaškrtlé...

  Můžete mi někdo poradit, jak tento problém řešit?

  Jak povolit tisk pouze vybraným...

   

  Děkuji za info

   

  Radek

   

  čtvrtek 8. září 2011 10:34

Odpovědi

Všechny reakce

 • zakazat EasyPrint lze pres GPO

  Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Terminal Services\Terminal Server\Printer Redirection\Use Terminal Services Easy Print printer driver first - nastavit na Disabled

  a pak mapovani klientskych tiskaren 

  Computer Confguration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\Remote Desktop Session Host\Printer Redirection\Do Not Allow Printer Redirection

  Je mozne, ze bude stacit jenom to druhe

  Podrobny popis GPO pro Printer redirection viz http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee791784%28WS.10%29.aspx

  • Označen jako odpověď RadekRyšan čtvrtek 8. září 2011 18:36
  • Zrušeno označení jako odpověď RadekRyšan pátek 9. září 2011 0:50
  čtvrtek 8. září 2011 14:07
 • Dobrý den, děkuji za pomoc a nápovědu. Testuji to pres noc a zjistil jsem , že nastavením GPO které jste popsal mi upravilo korektně chování mapování tiskáren pro uživatele na všech serverech mimo samotný terminál server.

  Ještě pro upozornění máme definovanou bránu VP a za ní je samotný terminál server.

  Když mám nastavený v AD nad objektem mapovat tiskárny , tak pri přístupu na jakýkoliv server přes bránu serveru se mapování tiskáren chová korektně.

  Pokud pristoupím na samotný terminál server poskytující  Remote APP o které jde, tak se tiskárny nemapují, jedině když zapnu v konfiguraci hostitele relací VP tohoto serveru  - nastavení klienta - povolit tiskárny. Pak se tiskárny mapují ale zase všem...Pochopitelně s nastaveným mapováním tiskáren  v Remote APP jsou pak videt i pod aplikací. Bohužel opět  pro všechny.

  Napadá Vás někoho něco...?

   

  Díky Ryšan

  pátek 9. září 2011 1:02
 • Asi jsem to nepochopil :)

  V nastaveni RDP Session Hosta povolim mapovani tiskaren a na terminal aplikuju GPO.

  GPO bude jen pro urcitou skupinu, ktera NEMA tisknout. Nastaveni tisku viz vyse PLUS User Loopback Processing (http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc757470(WS.10).aspx) , protoze chci omezovat uzivatele, ale nastaveni je ve vetvi Computer.

  Nejak nevidim problem.

  pátek 9. září 2011 6:35
 • Super díky oběma. Vyřešeno

   

  Radek Ryšan

  pátek 23. září 2011 6:14