none
fantomová tiskárna HP ve Win7 prof RRS feed

 • Dotaz

 • narazil jsem na velmi podivný problém s tiskárnou HP LJ p1102. Prohledal jsem vlákno http://www.zive.cz/poradna/netiskne-tiskarna... ale tam nic nepasuje na můj případ. O co jde? Na pc s win7prof 32b instaluji tuto tiskárnu a to tak, že jsem stáhl kompletní ovladač ze stránek HP.cz, spustil a přesně podle návodu instaloval. V popsaném případě jsem nejprve pustil instalaci staženého driveru a až na její vyžádání přes USB připojil zapnutou tiskárnu. Instalace skončila OK a pak se objevil fantom. Ale podle info na stránkách HP je možný i opačný postup, kdy se nejprve připojí tiskárna (má v sobě zabudovaný malý flashdisk s drivery), windows si instalují tento flashdisk a z něj spustí setup wizard tiskového driveru. Ještě doplním, že jsem zkusil ze správce zařízení odstranit fantoma, ale po restartu počítače tam byl zase. Taky jsem zkoušel na tom počítači vše odinstalovat, smazal jsem soubory driverů ze systému (%windir%\system32\spool\drivers\w32x86), smazal jsem všechny zmínky o této tiskárně z registru windows, restartnul pc, znovu instaloval driver, pak připojil tiskárnu a šup, fantom tam byl znovu. Tiskárna je připojena přes USB kabel, velmi tlustý a jen 2m dlouhý. Po instalaci driveru mi windows správně ukázaly novou lokální tiskárnu ve výpisu zařízení, ALE asi po půlminutě od úspěšné instalace mi tamtéž vytvořily fantomovou tiskárnu s názvem "HP LaserJet 1100 Series" se žlutým trojúhelníkem a vykřičníkem - tiskárna prý není přístupná. Ve vlastnostech tohohle fantoma se na kartě Hardware žádný hardware neukazuje. Windowsí poradce pro řešení potíží skončí hlášením, že neidentifikoval problém. Stáhl jsem od HP Print a Scan Doctor, spustil a ten fantoma HP LJ 1100 Series vůbec nevidí. Kde ho tedy vzaly windowsy?! A další zajímavý problém nastane při nasdílení HP LJ p1102 s tímto připojeným fantomem - v tu chvíli se žlutá výstraha objeví i u předtím plně funkční p1102 a nelze na ni tisknout ani síťově ani lokálně. Driver jsem znova kontroloval, je to stažené z http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownload...HP toto nabízí pro tiskárnu p1102. Zkoušel jsem napsat na HP, ale tam mi dali jen PLACENÉ číslo na jakéhosi zmateného technika, co ani nepochopil podstatu problému. Mám podezření na pomršený driver (stahoval jsem nejnovější od HP), protože na win7prof 64b se tohle chování neobjevuje. Naneštěstí pro mě není řešením reinstalace windows na 64bitovou verzi. Zkoušel jsem restarty, vypnutí a zapnutí, odpojení a zapojení, jiné USB díry, dát skupině Everyone nejvyšší práva k tiskárně a celou dobu pokusničení jsem byl přihlášený jako admin počítače. Všechno marně.  Nevíte někdo, co s tím je?

  čtvrtek 30. ledna 2014 10:42

Odpovědi

Všechny reakce

 • 1. Dotaz jste dal na forum zamerene na server. Jde o omyl, nebo jste neuvedl operacni system serveru. Windows 7 neni serverovy operacni system.

  2. Podivejte se do device manageru na podrobnosti a z databaze zarizeni a vyrobcu zjistete, co se tam "pridava".

  3. Odtraneni driveru

  http://www.petri.co.il/removing-old-drivers-from-vista-and-windows7.htm

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc725782.aspx

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc730875.aspx

  4. Pokud se nezadari, kontaktujte podporu HP.

  M.

  čtvrtek 30. ledna 2014 13:36
  Moderátor
 • Tyhle haluze s tiskárnama zažívám furt, a začínám tím nejjednoduším -> dám tam jinej kabel (dobrý zkušenosti mám s obyč. belkinem).

  Jednou nebo dvakrát mě Vámi popisovaný problém vyřešily vistový ovladače. Vím, že to zní šíleně, ale je tomu tak :)


  • Upravený manett čtvrtek 30. ledna 2014 21:49
  čtvrtek 30. ledna 2014 21:48
 • Dobrý den,

  jde o omyl, když jsem pročítal TechNet a hledal nějaký nápad, co bych v mém případě mohl použít. Nevšiml jsem si, že jsem v části pro servery, samozřejmě vím, že Win7prof jsou systém pro stanice :-)

  Vámi navržený postup vyzkouším co nejdříve a dám sem do fora vědět výsledek - jen na okraj, s podporou HP jsou dva problémy a to placený hovor a nechápavost techniků (už jsem zkoušel volat a poradili mi akorát to, co jsem už sám bezvýsledně udělal) - třeba by jim pomohly screenshoty, ale ty jim po telefonu není jak předat :-( Taky proto otravuji tady ve foru...

  středa 5. února 2014 6:50
 • Měl jsem stejný problém, na stránkách produktu HP stačí stáhnou utilitu k tiskárně která vypne automatickou instalaci při připojení. Tím pak druhá tiskárna zmizí. Zároveň jsem udělal i update FW tiskárny.
  pondělí 19. ledna 2015 10:54