none
Ještě trošku k centru zabezpečení

  Dotaz

 • Pánové, ještě bych se na něco zeptal. Minule popisovaný problémy s centrem zabezpečení se někdy objeví zase. Tedy naskočí červená pavéza vpravo do lišty, která oznamuje, že není nainstalovanej antivir a firewall. Zjistil jsem ale, že potom stačí zmíněnou službu restartovat a problém pomine. Zkusil jsem tedy následující a to bych se chtěl trochu skonzultovat. Ve vlastnostech centra zabezpečení je záložka - zotavení. Nastavil jsem první selhání na restartování služby a stejně tak u druhýho a dalších. Myslím si, že by tedy služba po problému měla restartovat, což nahradí restartování ruční. Nebo se mýlím? Není to chybná akce?

  Děkuju za reakci, Josef

  úterý 25. ledna 2011 12:35

Odpovědi

 • Před chvílí (vždy po zapnutí počítače) naskočila zase červená pavézka, která ohlásila neexistenci antivirovýho programu a firewallu :) Po restartu centra zabezpečení pavézka zmizela a centrum zabezpečení je zase normální. Lze tedy říct, že důvod, kterej to centrum zabezpečení uvádí do omylu, stále existuje a Mám takovej pocit, že jeho podoba doznala jednoho velikýho zvednutýho prostředníku :) Budu tedy při problému restartovat centr. zabezpečení....

  Josef

  • Označen jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 17:51
  úterý 8. února 2011 17:51
 • Ja bych Vam navrhl reinstalaci a instalaci jen aplikaci, ktere potrebujete. Tedy po zaloze dat, nastaveni systemu a posty. Neni od veci si delat prubezne zalohu disku nebo jeho casti abyste mel moznost navratu k fungujici instalaci (Ghost, Acronis,... nebo nejaky volne siritelny.) Zalohu konecne fungujici instalace bez strasicich pavezek si urcite udelejte a vypalte na DVD.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  • Označen jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 20:57
  úterý 8. února 2011 19:54
  Moderátor

Všechny reakce

 • Tak nic, nepomáhá to. Opět červená pavézka, opět nutnost ručního restartu služby, zotavení se nekonalo..
  úterý 25. ledna 2011 22:16
 • Ahoj, mělo by se to normálně restartovat...ale je možné, že se to neprovede správně...zkusil bych si udělat skript, který po startu a přihlášení uživatele zastaví tu službu a znovu ji natartuje..

  net stop jmenosluzby

  net start jmenosluzby

   

  to uloz pod nazvem třeba sluzby.bat a dej do slozky po spusteni...

  • Navržen jako odpověď Jiří JanataMember středa 26. ledna 2011 19:55
  • Označen jako odpověď Jiří JanataMember čtvrtek 27. ledna 2011 19:26
  • Zrušeno označení jako odpověď Josef_kd sobota 29. ledna 2011 21:27
  • Zrušeno navržení jako odpověď Josef_kd sobota 29. ledna 2011 21:27
  středa 26. ledna 2011 9:08
 • Jo, dobrý. Jen nevím, jak se služba jmenuje.  Cesta ke spustitelnému souboru je - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe -k netsvcs  Obávám se, že nedovedu odvodit název..... :(

  středa 26. ledna 2011 19:34
 • název služby je wscsvc

  takže příkazy takto:

  net stop wscsvc

  net start wscsvc

  • Navržen jako odpověď Jiří JanataMember středa 26. ledna 2011 19:55
  • Zrušeno navržení jako odpověď Josef_kd sobota 29. ledna 2011 21:27
  středa 26. ledna 2011 19:55
 • Zkusil jsem. Po najetí do windows služba v okýnku cmd na ploše vypnula a opět zapnula. A s nima i červená pavézka...Zmizela opět po ručním restartování centra zabezpečení :(  Inu, když se něco s.......
  středa 26. ledna 2011 20:09
 • ok, zkus ještě tam přidat ještě závislou službu:

  net stop wmi & net stop wscsvc

  net start wmi & net start wscsvc

  čtvrtek 27. ledna 2011 11:00
 • Zkusil jsem co se dalo. Včetně tvých doporučení, Jiří. A nepomohlo nic. Ještě existuje pár rad na internetu, ale nepomohly taky. Ze dvou možností - přeinstalovat windows nebo - zastavit službu jsem zvolil druhou a jsem v klidu. Já i mašina. Nač jí vlastně potřebuju.. :)

  Děkuju za pomoc a rady, nechám to trošku uležet,  Josef

  čtvrtek 27. ledna 2011 19:11
 • Ok, tak kdyby jsi se to pak rozhodl znovu řešit, tak klidně napiš do tohodle tématu a zase ho odznačíme jako nevyřešené. Díky.
  čtvrtek 27. ledna 2011 19:26
 • No já myslel, že už toho na výběr moc nebude. Ne, že bych chtěl stahovat kalhoty kilometr před brodem. Jestli by se dalo ještě něco zkusit, byl bych trouba, kdybych se bránil :) Zkusím tedy odškrtnout...

  Josef

  sobota 29. ledna 2011 21:27
 • To je dost neobvykle chovani, ktere by melo mit nejaky"hlubsi" puvod.

  1. Projdete logy a dejte vice informaci o tech, ktere se vazi na Vas problem

  2. Predpokladam, ze FW mate aktivovanou (Co je povolene a co je zakazane?)

  3. Predpokladam, ze mate jeden funkcni antivirovy program, ktery je aktualizovany (reaktivovana licence pro tento rok, provedeny update,...)

  4. Prepokladam, ze mate platnou licenci pro operacni system a nedostavate hlasky o neplatnosti licence.

  S pozdravem,

  Milos Puchta

   

   

  neděle 30. ledna 2011 10:50
  Moderátor
 • Zdravím vás, pane Puchto, dlouho jsem vás neslyšel :) Rád odpovím. Taky si myslím, že jde o něco zapeklitějšího. Zkopíroval jsem si totiž služby, běžící na funkčních xpéčkách a moje služby se liší pouze těmi dvěma. A to zmiňovaným centrem zabezpečení a službou WMI. Takže:

  1. Nasměrujte mě k logům, já je pročtu a přinesu výsledek :). Jediný, co pročítám, je správa počítače a v něm prohlížeč událostí..

  2. Myslíme-li oba na stejné a FW je firewall, potom je to tak, že jsem Eset odinstaloval a vrátil AVG (nekamenujte mě, jsem na něj zvyklej :) A Avgéčko má svůj firewall. Nic jsem v jeho fw fyzicky nezakazoval a nejsou v něm žádný mnou zadaný vyjímky.

  3. AVG, koupený na dva roky před 4mi měsíci. Eset mám taky koupenej, ale jen pro jeden počítač. Po odinstalaci jsem ho dal holce do ntbooku. Používám tedy AVG Internet Security 2011.

  4. Windows jsou ve vrzi XP SP3. Jsou koupený spolu s celým počítačem.

  Děkuju za reakce, Josef (JZ)

   

  neděle 30. ledna 2011 12:14
 • 1. Dulezity bude jak systemovy, tak i aplikacni log. Jakmile dojde k popisovane udalosti, hned bych proveril logy. Dulezite logy dejte do Vaseho prispevku, abychom meli moznost analyzovat problem lepe.

  2. Firewallem myslim nativni firewall v operacnim systemu Windows. Predpokladam, ze system kontroluje nativni firewall. Tohle tvrzeni by bylo treba overit.

  3. Odinstalovani AV programu nemusi vest k uplnemu vycisteni systemu. AV programy se z principu "zakusuji" hodne hluboko. Musite se presvedcit, ze jste po predchozim AV programu dobre uklidil. Pouzil bych vzdy postup, ktery navrhuje vyrobce AV programu.

  4. Ja tu nezkoumam pravost Vaseho operacniho systemu, ale zajimalo mne, zda system nevyhodi nekdy hlasku, ktera pravost Windows zpochybnuje.

  5. AV programy se pravidelne (samy) aktualizuji?

  Mne je vcelku jedno jaky AV program pouzivate. Osobne jsem pro homogenni reseni, ktere mi nezkomplikuje zivot. Tim je v soucasne dobe MS Security Essentials.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

   

   

  neděle 30. ledna 2011 16:52
  Moderátor
 • Zdravím, pane Puchto.

  Bohužel nevím, kde najdu jak systémový, tak aplikační log :( Stydím se, ale prostě to nevím....

  Firewall systému windows mám vypnutej, protože ho automaticky vypíná firewall z AVGéčka. Opět, bohužel, nevím, kde bych mohl ověřit, zda ho windows nekontroluje.

  Eset jsem po odinstalaci ještě projel utilitkou na vyčištění zůstatků, kterou jsem stáhnul ze stránek esetu. Nevím, myslím, že by po něm nic zbýt nemělo.

  Jakoukoliv hlášku, ohledně nepravosti systému jsem nezaregistroval.

  Antivir je nastavenej na pravidelný aktualizace virové databáze po 15ti minutách a programových aktualizací po hodině. 

  Skužbu centra zabezpečení, včetně služby WMI mám nadále vypnuté.

  Děkuju, Josef

  středa 2. února 2011 18:09
 • Bohužel nevím, kde najdu jak systémový, tak aplikační log :( Stydím se, ale prostě to nevím....

  Stiskni Win+R, napis eventvwr.msc a máš logy... :-)
  Anebo hledej volbu Prohlížeč událostí, v Nástrojích ke správě
  středa 2. února 2011 22:53
 • Postup by mohl byt od OT az po cernobylske reseni :-)

  1. Existuje neco, co se nazyva nastroje AVG a je zde nastroj, ktery by Vam mohl pomoci DelRepXP viz http://www.avg.com/tools

  2. Nejak mi uniklo, zda jste "cistil" pocitac po predchozim AV programu. Pokud nezabral uninstall a v systemu neco zustalo, tak existuji postupy... http://www.pchell.com/support/multiple_antivirus_in_security_center.shtml

  3. Problemy s WMI lze "lecit" s winmgmt /... tedy pro Windows verze 6.x urcite, pro XP mozna (winmgmt /?)

  4. Napada mne, ze to skutecne muze byt falesna hlaska a vypnutim centra zabezpeceni pri fungujicim FW, AV a aktualizacich to nemusi byt az tak cernobylska metoda.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  čtvrtek 3. února 2011 12:59
  Moderátor
 • To je moje neštěstí. Jako samouk nikdá nevím, co kterej název znamená. Tohle je evidentní příklad :) Ty logy prohlížím právě pořád. Pokračuju kousek níž :)
  sobota 5. února 2011 16:31
 • <form id="aspnetForm" action="edit" enctype="application/x-www-form-urlencoded" method="post">

  Ano, když vypnu centrum zabezpečení, je všechno v poklidu. I to i tehdy, když je služba WMI spuštěná. Ovšem ve chvíli, když zapnu centrum zab., tak za chvilku naskočí v logu chybová zpráva a sytém někdy samovolně restartuje. Tato zpráva -

   

  Centrum zabezpečení systému Windows se nepodařilo vytvořit dotazy na události na službu WMI v zájmu sledování antivirového programu a brány firewall třetí strany.

  V okamžiku, kdy centrum zab. vypnu, je zase v logu aplikací i systému modro, tedy ani jedna chybička. Postup, kterej uvádíte, pane Puchto, jsem zkusil. Bohužel bez pozitivního efektu. Existuje ještě jeden postup, taky vyzkoušenej a bohužel taky bez radostnýho závěru. Osobně si myslím, že problém bude někde v tom centru. Chybový hlášky o službě WMI totiž postrádám, jen je evidentní, že s centrem zabezpečení je úzce spjatá.                                                

  Ještě k upřesnění, ohledně antiviru. Zprvu jsem si myslel, že je chyba někde v AVGéčku. Odinstaloval jsem ho a nainstaloval ESET. Samozřejmě, jak jsem poznenáhlu zjistil, tady chyba nebyla. Odinstaloval jsem ESET, "dočistil" ho utilitkou od téže firmy, restartoval a nainstaloval zpět AVG Internet Security. Ten tedy nyní zajišťuje všechny bezpečnostní služby. Firewall systému windows je vypnutej, jeho služby převzal fw AVG. Antivir je nastaven na každých 15 minut apdejtů a v neposlední řadě fungujou všechny ostatní součásti programu, Antispyware, Antispam, Linkscanner atd. A co se týká záplatování systému, tak to je nastaveno na automatickou funkci jak stahování, tak instalace. Ale tady si nejsem jistej, jestli bez zapnutýho centra zabezpečení bude fungovat. Jestli by to ale byla jediná nefunkčnost, rád ji přijmu :) Není problém se jednou tejdně podívat na Microsoft update fyzicky.

  Díky, zdravím, Josef

  </form>
  sobota 5. února 2011 16:57
 • Jeste jednou. Zkousel jste DelRepXP, ktere je k dispozici na http://www.avg.com/tools ?

  S pozdravem

  Milos Puchta

  neděle 6. února 2011 9:16
  Moderátor
 • Ano, zkusil. Zde je výsledek:

  ===========================================================================
  AVG batch utility for fixing a problem with:
  MS Windows Security Center - Anti-Virus detection

  Press any key to start.
  ===========================================================================

  Fixing problem...
  net není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
  spustitelného programu nebo dávkového souboru.
  net není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
  spustitelného programu nebo dávkového souboru.

  DONE - Please restart your computer to apply changes.

  Press any key to exit.

  ***************************************************

  I když jsem restartoval a zkusil to znovu, výsledek se opakuje.

  Dík za trpělivost, Josef

  neděle 6. února 2011 17:15
 • Zkus spustit normální příkazový řádek a napiš do něj net a napiš sem, co se stane..dík.
  neděle 6. února 2011 18:04
 • Ve vypisu je nejaky problem, se kterym by vam pomohli zrejme spis na forech AVG. Druhou moznosti je dat problem resit support AVG (Pred tim ale projdete FAQ a ujistete se, ze problem nebyl uz vyreseny drive.).

  Nezavisle na predchozim bych pouzil volnou verzi nektereho auditovaciho programu. Jeho spustenim dostanete vypis vsech programu, ktere mate na pocitaci a muze tam byt zbytek predchoziho AV programu. Znamenalo by to poprat se se zbytkem "odinstalovaneho" programu. Musel byste take vzit vypis nainstalovanych programu a porovnat jednotlive programy se seznamem programu kompatibilnich programu s AVG. Znamenalo by to pro vas zapatrat na Internetu.

  Osobne bych natahl "obraz" ciste instalace s aplikacemi a vic bych pripadu nevenoval cas. AV programy se zakusuji hodne do hloubky operacniho systemu a v pripade problemu nas/vas mohou hodne potrapit. (Protoze jsem dosud nemel problem se Security Essentials, doporucuji prave tento program.)

  S pozdravem

  Milos Puchta

  neděle 6. února 2011 18:16
  Moderátor
 • Vypsalo to tohle -

  Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
  (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

  C:\Documents and Settings\Pepa>net
  net není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
  spustitelného programu nebo dávkového souboru.

  C:\Documents and Settings\Pepa>

  Jen bych upozornil na fakt, že mám stále vypnuté centrum zabezpečení. Což ovšem nemusí nijak korespondovat s Vaší otázkou

  Díky, Josef

  pondělí 7. února 2011 7:18
 • hmm..proto ti ten nástroj nefunguje...máš nějak úplně rozházený systém..je to poměrně důležitý příkaz..když se podíváš do složky C:\WINDOWS\system32  máš tam položky net.exe? Pokud ne, tak zkus spustit sfc /scannow

  mělo by ti to vypsat toto:

  C:\Documents and Settings\Administrator>net

  Syntaxe příkazu je:

   

   

  NET [ ACCOUNTS | COMPUTER | CONFIG | CONTINUE | FILE | GROUP | HELP |

        HELPMSG | LOCALGROUP | NAME | PAUSE | PRINT | SEND | SESSION |

        SHARE | START | STATISTICS | STOP | TIME | USE | USER | VIEW ]

  pondělí 7. února 2011 7:41
 • 1. Zkuste najit delrep*.log a podivejte se do nej.

  2. Jakou priponu ma soubor "net" v C:\Documents and Settings\Pepa ? To je nejaka zahada..... (Musite mit nastavene atributy, abyste videl i schovane pripony.)

  3. Doporucuji http://forums.avg.com/ww-en/avg-free-forum Resilo se to tam nekolikrat

  S pozdravem

  Milos Puchta

  pondělí 7. února 2011 8:02
  Moderátor
 • Soubor net.exe existuje. Spolu se souborem nápovědy net a ještě jedním - net1.exe. Vše v System32 hned za sebou.. Ověření chráněných souborů proběhlo bez problémů, nechtělo to ani cédéčko s windows. Něco mě zaujalo. Trošku to souvisí s pomocí od pana Puchty, napíšu to tedy tam :)

  Děkuju, Josef

  pondělí 7. února 2011 8:18
 • To je opravdu na zabití. Požadovanej log jsem nenašel. Odkryl jsem chráněné a systémové soubory, odškrtnul schovávání přípon... Dal jsem ho hledat zároveň ve skrytých a systémových složkách a to jak pod názvem celým, ale i v podobě *.log .. Pohořel jsem.

  Soubor net ve složce C:\Documents and Settings\Pepa nemám. Nachází se pouze ve složce windows/system32. Tam je však ještě jeden soubor podobnýho názvu - net1.

  Pane Puchto, ještě jsem se pokusil odinstalovat AVG 2011. Po restartu jsem ještě použil remover. Nainstaloval jsem Microsoft Security Essentials, spustil Centrum zabezpečení a uvidím. V prohlížeči událostí, v aplikacích je poslední záznam povzbuzující, totiž - Služba Centrum zabezpečení systému Windows byla spuštna. . Za ještě nedávných okolností to vypsalo chybu o nenalezení antiviru a firewallu hned po 5-10 minutách. Zatím - po hodině - se nic neděje. Tak počkám.

  Bod tři.. angličtinu nám bolševik zaměnil za ruštinu a to málo, co umím, na to nestačí :)(

  Sluší se poděkovat, pánové. Vaší neústupnosti před problémem si vážím. Já jsem už jen několik délek před reinstalací.. a všeobecné rekonvalescenci :)

  Josef

  pondělí 7. února 2011 8:47
 • To, co je v system32 je v poradku. Vy jste ale uvedl adresar C:\Documents and Settings\Pepa a ja jsem to pochopil tak, ze DelRepXP "ukazal" na soubor "net" v C:\Documents and Settings\Pepa.

  Cim dal tim mene se v tom vyznam ;-)

  S pozdravem

  Milos Puchta

  pondělí 7. února 2011 8:51
  Moderátor
 • Abych to uvedl na pravou míru...soubor net.exe se NEMÁ nacházet ve složce C:\Documents and Settings\Pepa. Net je příkaz, jako každý jiný, jako třeba copy, xcopy apod. Jinak soubor net1.exe by tam taky neměl co dělat...

  Jinak otevři si příkazový řádek a napiš do něj: %windir%\system32\net.exe a mělo by se ti ukázat syntaxe příkazu je bla bla bla... pak ještě zkus to samé s tím net1.exe

  Díky.

  • Označen jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 8:39
  • Zrušeno označení jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 17:46
  pondělí 7. února 2011 9:06
 • U Security Essentials (SE) si prekontrolujte, zda mate aktualni "databazi". Provedte rychle prohledani a nastavte si parametry pro stahovani aktualizaci. Spravnou funkci bude zobrazovat zelena ikonka. Myslim, ze budete s SE spokojeny.

  Anglictina. Za minuleho rezimu nam bylo ledacos zakazovane, ale ucit jsme se mohli. Technicka anglictina neni tak obtizna, takze se muzete pokusit nekterymi vecmi prokousat :-)

  Pokud budete povazovat problem za vyreseny, oznacte ho tak. Nekdy je reseni strastiplne a vede jinymi cestami, nez jsme predpokladali. Ale dulezity je konecny vysledek. A tim je fungujici system s fungujici ochranou. Puriste mohou namitat, ze jsme nevyresili pripad AVG, ale to bych opravdu nechal na forum AVG.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  • Označen jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 8:39
  • Zrušeno označení jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 17:46
  pondělí 7. února 2011 10:26
  Moderátor
 • Provedl jsem akci s příkazovým řádkem u obou exe a vkládám výsledek. Ani bych se nedivil, kdyby to druhý "net1" byl navíc.

  Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
  (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

  C:\Documents and Settings\Pepa>%windir%\system32\net.exe
  Syntaxe příkazu je:


  NET [ ACCOUNTS | COMPUTER | CONFIG | CONTINUE | FILE | GROUP | HELP |
        HELPMSG | LOCALGROUP | NAME | PAUSE | PRINT | SEND | SESSION |
        SHARE | START | STATISTICS | STOP | TIME | USE | USER | VIEW ]


  C:\Documents and Settings\Pepa>%windir%\system32\net1.exe
  Syntaxe příkazu je:


  NET [ ACCOUNTS | COMPUTER | CONFIG | CONTINUE | FILE | GROUP | HELP |
        HELPMSG | LOCALGROUP | NAME | PAUSE | PRINT | SEND | SESSION |
        SHARE | START | STATISTICS | STOP | TIME | USE | USER | VIEW ]


  C:\Documents and Settings\Pepa>

  pondělí 7. února 2011 18:14
 • Zjistil jsem, že MSE se apdejtuje sám, prostřednictvím automatických aktualizací. To mě uklidnilo :) Přesto mě ale zaráží, že od tý chvíle, co je tento antivir nainstalovanej, je na všech log..ách (příšernej výraz, ale jak to říct líp..? hradech - logech? :)) v prohlížeči události klid. A to jak v aplikacích, tak v logu systému. Možná, že avg se nepovedla nějaká záplata.. Ještě se tam podívám. Napsal jsem jim mejl, možná odpovědí.

  Děkuju, pane Puchto, za zájem, kterej jste projevil na adresu mých problémů. 

  Josef

  pondělí 7. února 2011 18:28
 • Myslim, ze ta funkce net v tom lita nevinne :-) A dokonce ani AVG nemusi mit nejaky problem. Mozna to bylo zpusobene jen problematickym odinstalovanim AV programu. Prijit na to zpetne, je velmi obtizne a v tuto chvili i neekonomicke.

  Doporucuji diskusi ukoncit.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  pondělí 7. února 2011 20:14
  Moderátor
 • Souhlasím.

  Pánové, díky, Josef

  úterý 8. února 2011 8:35
 • Před chvílí (vždy po zapnutí počítače) naskočila zase červená pavézka, která ohlásila neexistenci antivirovýho programu a firewallu :) Po restartu centra zabezpečení pavézka zmizela a centrum zabezpečení je zase normální. Lze tedy říct, že důvod, kterej to centrum zabezpečení uvádí do omylu, stále existuje a Mám takovej pocit, že jeho podoba doznala jednoho velikýho zvednutýho prostředníku :) Budu tedy při problému restartovat centr. zabezpečení....

  Josef

  • Označen jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 17:51
  úterý 8. února 2011 17:51
 • Ja bych Vam navrhl reinstalaci a instalaci jen aplikaci, ktere potrebujete. Tedy po zaloze dat, nastaveni systemu a posty. Neni od veci si delat prubezne zalohu disku nebo jeho casti abyste mel moznost navratu k fungujici instalaci (Ghost, Acronis,... nebo nejaky volne siritelny.) Zalohu konecne fungujici instalace bez strasicich pavezek si urcite udelejte a vypalte na DVD.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  • Označen jako odpověď Josef_kd úterý 8. února 2011 20:57
  úterý 8. února 2011 19:54
  Moderátor
 • Ano, mám takovou na 4 dvdéčkách a už nad tím velice reálně uvažuju. Vznikla pomalu a v klidu instalovaných aplikací, který jsem po instalaci prozkoušel a třeba po týdnu jsem přidal další. Moc toho k životu neptřebuju, ale i tak je to asi 15ti gigová věcička. Nejspíš to bude velice rozumná cesta :)

  Zdravím, Josef

  úterý 8. února 2011 20:56