none
Instalace MS Access 2019 OPL RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  prosím o pomoc - jak se instaluje MS Access 2019 koupený přes Open License? Jde mi o samostatně koupenou licenci Accessu, ne o Access jako součást Office 2019 Prof.

  Instalaci jsem zkusil pomocí Office deployment Tool (ODT) - nevím však, jak Access v XML souboru specifikovat. Proto jsem zkoušel XML soubor vygenerovat pomocí Office Customization Tool, ale zde je na výběr jen Ofiice, ne samotný Access. I když si tedy vyberu Office a z něj vyberu jen samotnou aplikaci Access, pak sice XML soubor vygeneruju, instalaci spustím, Access2019 se nainstaluje, ale nelze ho aktivovat, protože MAK kód z Volume Licensing Centre není platný - nainstaloval se totiž ořezaný Office (jen s Accesem, ale pořád se to tváří jako Office a kód tudíž nesedí).

  Díky za radu, protože MS hotline nějak netuší.


  mart

  pondělí 26. listopadu 2018 18:53

Všechny reakce

 • Po mnoha pokusech jsem zjistil, že v konfiguračním souboru je potřeba použít <ProductID=Access2019Volume>. Pak se Access nainstaluje. Zkoušeno na čisté instalaci W10.

  Potíž ale nastane v reálu - tehdy, kdy je již nainstalovaný Office 2016 Home and Business (metodou Click-to-Run). Pak instalace Accessu začne (po spuštění: setup /configure config.xml), ale po pár vteřinách skončí a vidím jen prompt.

  Takže jsem na začátku: mám koupený Access 2019, ale nevím, jak ho nainstalovat. MS mě odkazuje na placenou podporu.


  mart

  pátek 30. listopadu 2018 12:16