locked
propojení pc s receivrem - nastavení výstupu SPIDF u Win7 RRS feed

 • Dotaz

 • Věděl by někdo poradit? Mám problém dostat zvukový signál DTS nebo AC3 pomocí SPIDF výstupu do receivru Denon AVR, tak aby ho zpracoval dekoder v receivru...při nastavení např. v KMPlayeru mi posílá již upravený signál pomocí vnitřních kodeku. Když nastavím SPIDF, tak v repro slyším jenom šum. Mám Win7 64, nejnovější ovladač Realtek HD Audio a Win7 codecs od Sharka. Mimochodem, když jsem používal Win7 32, tak to fungovalo bez problému...v případě, že to skouším přes Media Plyer Classic mám stejný výsledek.
  Díky za radu!

  čtvrtek 4. března 2010 15:03

Odpovědi

 • Dobrý den, jsou Vámi použité aplikace 64bitové nebo 32bitové?

  V tomto bývá dosti velký problém, například u Windows Vista bylo nutné v 64bitové verzi používat 64bitový Windows Media Player, aby bylo zachováno korektní zacházení s ovladači. Případně se podívejte do nastavení kodeků a zkuste vybrat jiný Audio Decoder (DirectShow Audio), případně vypnout samotný AC3 filtr nebo Passtrough Options v nastavení kodeků. Také bývá problém v oněch 64bitových verzí ovladačů, v nouzi nezbývá než používat paralelně 32bitovou verzi OS.

  Tedy spusťte 64bitovou verzi přehrávače jako první krok a uvidíme. Zkontrolujte zda také kodeky umí pracovat s 64bitovou verzí OS.
  úterý 9. března 2010 10:49