none
Interaktivní tabule přes RDP RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  provozujeme ve škole Windows Server 2016, na který se připojují klientské počítače ve třídách. Na klientských počítačích běží linux, který vyvolá RDP připojení a přesměruje USB z interaktivní tabule. Na Windows Server se USB přesměruje v pohodě, ale při dokončení automatické kalibrace v aplikaci IWB nelze Windows Server pomocí interaktivní tabule ovládat. Je možné, že by někde bylo zakázané, nebo je potřeba něco doinstalovat k funkčnosti dotykové obrazovky? Protože tak ta aplikace funguje ve Windows 10.

  Děkuji,

  Martin Grůza.


  středa 29. dubna 2020 11:42

Všechny reakce

 • Kdyby to bylo na windows klientu doporucil bych nastavit klienta. Viz napr https://superuser.com/questions/49285/access-local-usb-devices-from-a-remote-pc-via-remote-desktop

  Ale s linux rdp klientem, asi budes muset trochu jinam - neni problem Windows

  Muzes zkusit nejaky windows stroj a overit, ze to tam funguje?

  středa 29. dubna 2020 21:18
 • Z linux rdp klienta se všechno přesměrovává vpohodě. Funguje to na principu nějaké web kamery a laseru, který s tím spolupracuje. Na Windows RDP se mi ani toto nepovedlo přesměrovat. Takže na serveru běži jak web kamera tak i laser, ale ta aplikace už potom nemůže ovládat pohyb. Funguje to na principu touch screenu, tak jsem si myslel, že to Windows Server nějak blokuje, ale když se to přepne i na myš (v té aplikaci je taková možnost) tak to stále nefunguje.

  Díky,

  Martin.

  čtvrtek 30. dubna 2020 8:09
 • A jako jake(a) zarizeni se ta tabule tvari v mstsc.exe? Other Supported PnP Devices?

  RDP neumi obecne presmerovani jakehokoliv USB portu!

  MP

  čtvrtek 30. dubna 2020 8:19
  Moderátor
 • Má se to tvářit asi jako web kamera s nějakým dalším neoznačeným zařízením. Aplikace asi není uzpůsobená na Windows Server, ale nevidím důvod proč by neměla fungovat. Takže jedno zařízení je Web kamera a druhé se zobrazí v Other Supported PnP Devices.

  Díky, Martin.

  čtvrtek 30. dubna 2020 9:17
 • Jak pise MP - Standardni RDP nepresmerovava USB port jako takovy, ale jako "zarizeni" - USB zarizeni tedy muze/nemusi fungovat. Neni mozne pouzit libovolne USB zarizeni, treba HASP klic atp.

  Uplne presmerovani USB resi RemoteFX v ramci VDI. https://techcommunity.microsoft.com/t5/enterprise-mobility-security/introducing-microsoft-remotefx-usb-redirection-part-1/ba-p/247035

  Ale to se nebavime o klasicke vzdalene plose.
  čtvrtek 30. dubna 2020 13:18