locked
Jak odstranit GRUB RRS feed

 • Dotaz

 • Po instalaci Suse Linux se mi po startu ukazuje výběr systému, na Linux sem si nezvykl a chtěl bych ho odstranit, jenže nevím jak odstranit ten GRUB (nebo MBR nebo co to je) děkuju
  čtvrtek 24. února 2011 19:06

Odpovědi

Všechny reakce

 • navod napr. na http://windows7themes.net/how-to-fix-mbr-in-windows-7.html

  MP

  P.S. priste si pamatuj ze zejmena pri testovani je lepsi umistit GRUB /boot a ne do MBR

  čtvrtek 24. února 2011 20:41
 • Neco mi na tomto postupu uplne nehraje. Ulohou je nejen odstranit grub, ale take linux. Ja a priori nevim, jak jdou oddily za sebou....

  Mohl by se pouzit take "spinavy" zpusob, a to upravou poradi bootovani a nulovym cekacim casem :-) (Ale vyse uvedeny problem se tim uplne neresi, jen se schova moznost bootovani do linuxu.

  Na jistotu by byl zpusob se zalohovanim OS, vycistenim/naformatovanim disku, vytvorenim oddilu a vraceni zalohy OS na disk.

  • Upravený Milos Puchta pátek 25. února 2011 8:00 Doplneni
  pátek 25. února 2011 6:49
 • tak sem to nějak vyřešil xD spíš windows, zkoušel sem do toho příkazového řádku "bootsect /nt60 c: /fixmbr" furt se windows spouštěl z CD tak sem dal opravu, půl hodiny to opravovalo pak se to restatovalo a už to vybírání OS nemám, takže děkuju :)
  ale ted sem zjistil, že mám disk 500GB a na C: a D: mám celkem místo jen 280GB, tak sem klikl pravýmtlačítkem na "Počítač"
  dal sem "Spravovat", "Správa disků" a měl sem tam 3 nepopsané disky, tak sem je vymazal, ale místo se nijak neuvolnilo :(
  Ted je tam 177GB nepřiřazeno, jak to přiřadit? už mi dochází místo na disku D: xD
  pátek 25. února 2011 7:33
 • Mozna jeste chybelo vymazani kosu a pak muzete vytvorit novy datovy NTFS oddil, nebo stavajici nechate expandovat, abyste vyuzil volne misto.
  pátek 25. února 2011 8:03
 • Ve spravci disku prvomys na oddilu - extend volume: rozsiri partition o volne misto.

  MP

  P.S. pri vsi ucte vzhledem k tomu na co se ptas bych doporucil nastudovat alespon zaklady spravy pocitacu

  pátek 25. února 2011 8:09