none
Chyba certifikátu a nemožnosť pripojiť sa cez RDP

  Dotaz

 • Zdravím,

  prosím o radu:

  1. Na serveri SBS2011 mi vyexpiroval certifikát a prestali fungovať vzdialené prístupy a tiež na LAN Outlook vykrikoval neplatnosť

  2. Pregeneroval som nový certifikát cez SBS ovládací panel a funkciu oprava sieťového pripojenia (našlo vyexpirovaný certifikát)

  3. Niektoré služby začali fungovať (Exchange web mail services) ale prístup na web cez https://proxy.mojserver.sk nie a tiež nejde naďalej RDP

  Chybové hlásenia hovoria o probléme s podpisom a neplatným certififkátom

  Je to problém SHA1 ? 

  RDP chybové hlásenie

  Chybové hlásenie konzoly webdevelopera v prehliadač pri pokuse o prístup na proxy

  chyba certifikátu

  parametre certifikatu

  vďaka za tipy a rady

  chyba certifikátu

  pátek 29. dubna 2016 22:35

Odpovědi

Všechny reakce

 • Důvěřuje tvůj počítač této certifikační autoritě? Protože ten certifikát není vydaný důvěryhodnou certifikační autoritou (proč ne?), takže buď to musí být počítač v AD a s distribuovanou informací o lokální CA nebo si certifikát té CA musíš ručně importovat jako důvěryhodný.

  Pokud to ale nemá sloužit výhradně pro interní účely a připojení z počítačů pouze v AD, pak bych rozhodně vždy nasazoval certifikáty vydané důvěryhodnou certifikační autoritou.

  • Navržen jako odpověď Lukas Beran úterý 3. května 2016 10:33
  pondělí 2. května 2016 7:13
 • Ahoj,

  určitě se podívej do konzole certifikační autority, jestli jsi náhodou nepřegeneroval i certifikát certifikační autority. Pravděpodobně se bude jmenovat stejně, ale bude mít jiné datum vystavení. A potom je tedy otázkou, jestli ti klienti důvěřují této certifikační autoritě fav-SERVER-CA , můžeš zjistit přes konzoli certmgr.msc (důvěryhodné kořenové CA)

  Tak či onak doporučuji na klientských stanicích provést gpupdate, hlavně u těch, kteří nejsou v lokální sítí připojit do lokální sítě (třeba VPNkou) a gpupdate...

  RT

  pondělí 2. května 2016 8:58
 • Ahoj, protože jde o SBS, tak se snaž dělat vše přes průvodce, protože SBS :-)

  Co tvůj CA, není také problém s expirací? U SBS2011 to teď bude asi častý problém, pro nepozorné adminy, protože SBS2011 se hodně nasazovalo cca před 5 lety.

  Řeším to takto: https://www.techbit.cz/2014/sbs-2011-a-obnova-self-issued-ssl-a-ca-certifikatu-pro-webovy-pristup/

  pondělí 2. května 2016 17:54
 • Díky za super článok a rady,

  postupoval som podobne, akurát som si nenainštaloval novo vygenerovaný certifikát na svojej domácej stanici, odkiaľ mi RDP nešlo. 

  Po nainštalovaní to už šlape...

  pondělí 2. května 2016 20:08
 • Ďakujem za všetky rady a tipy,

  prišiel som na to, že som si nenainštaloval nový certifikát na svoju domácu stanicu a preto to nešlo. Myslel som si, že to nie je nanovo potrebné, ale bolo... :)

  pondělí 2. května 2016 20:09