locked
SCHTASKS - naplánovanou úlohu nelze vytvořit RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj,
  potřebuju z příkazového řádku Windows XP Pro x86 SP3 Cz, s právy lokálního administrátora, vytvořit nějaké naplánované úlohy.
  Úspěšně vytvořím jednu úlohu s týdenním opakováním:
  schtasks /create /ru system /sc týdně /d Po,Út,St /ST 08:00:00 /TN "TestA" /TR calc.exe

  Ale první pátek v měsíci už neprojde:
  schtasks /create /ru system /sc měsíčně /mo 1. /d Pá /tn Test /tr CALC.EXE
  Dostávám odpověď
  Info: Naplánovaná úloha Test bude vytvořena pod uživatelským jménem ("NT AUTHORITY\SYSTEM").
  Chyba: Naplánovanou úlohu Test nelze vytvořit.

  Máte někdo ponětí, co můžu mít špatně? Našel jsem KB http://support.microsoft.com/kb/960608, ale to se týká x64, ne x86. Navíc já zdůvodnění nedostávám. Jinak jsem nevygooglil nic, co by se mému problému podobalo.

  Předem díky za případné rady.

  Z.K.

  pondělí 29. srpna 2011 7:40

Odpovědi

 • Bohužel, ani úprava pořadí nepomohla. Osobně si myslím, že došlo k chybě při lokalizaci (ať už aplikace nebo nápovědy nebo kombinace obojího) a na českých Windows mám prostě smůlu. Ale že by si toho za ty roky nikdo nevšiml...
  úterý 30. srpna 2011 7:02

Všechny reakce

 • A neni chybka v tom, ze zkousite spustit kalkulacku pod systemovym ucetem? Zkusil jste zadat jineho uzivatele? Chova se to s jinym (nez SYSTEM uzivatelem) stejne?
  pondělí 29. srpna 2011 8:39
 • Zkusil jsem teď jiné uživatele (jeden domain users a jeden domain admins - PC jsou v doméně, DC Win2k8 R2, level domény 2003) a ani v jednom případě nejde úlohu vytvořit. Totéž jsem zkusil na druhém PC (stejné Win - instalace z SCCM) a se stejným výsledkem. Zkusil jsem to i na PC instalovaném z CD z MVLS, stejný výsledek. Jako na potvoru nemám možnost vyzkoušet to na PC, které není v doméně.

  Co je ale úspěšné, to je naplánování na první den v měsíci - schtasks /create /ru system /sc měsíčně /mo 1 /tn Test /tr CALC.EXE

  Kalkulačka je jen příklad, jinak jde o spuštění ntbackupu. Ale při naplánování kalkulačky týdně se bez problémů úloha vytvoří a spustí.

  PS: jak jsem koukal na příkaz AT, ten asi nemá možnost plánování "v první pondělí v měsíci...", že?

  pondělí 29. srpna 2011 10:03
 • A nepisete si nahodou BAT/CMD soubor v Notepadu?  Zkuste si napsat Mesicne (s ceskou diakritikou) do souboru Notepadem (nebo jinym Windows editorem) a pak soubor zobrazit pomoci prikazu TYPE.

  DOS Okno (a jeho prikazy) defaultne NEPOUZIVAJI stranku 1250 jako Windows.


  To je trest za to, ze pouzivate neanglickou mutaci systemu, jinak by prikaz byl MONTHLY :)
  pondělí 29. srpna 2011 10:43
 • Do baťáku to teprve budu dávat (jestli se mi podaří rozchodit to). O tom rozdílném kódování vím, ale dík za připomenutí, než bych si vzpomněl asi bych chvilku prskal. Zatím to ale zadávám přímo do příkazového řádku.

  Pomalu zvažuju, že to napíšu jako týdení úlohu a připojím manuál, jak si to uživatelé ručně změní na měsíční :( I když to třeba bez pomoci nezvládnou, bude to asi rychlejší. Jde o pár obchoďáků, kteří se do naší sítě připojují jednou za uherský rok, ale také chtějí mít zálohováno.

  Já si češtinu nevymyslel. Myslím, že je na stanicích proto, že ne všichni staší kolegové umí anglicky a mátlo by je, kdyby místo nabídky Start viděli... Start :)

  pondělí 29. srpna 2011 11:25
 • Na to je rada: ENG system, ceske MUI :) Systemak je happy, ze ma ENG chybove hlasky, uzivatele maji cestinu :) A uznavam, ze to stoji vic penez, ale to pohodli... :)

  Jinak k problemu: Divne, zkusim u sebe, ale na ENG systemu... dam vedet vystup

  pondělí 29. srpna 2011 11:31
 • Díky za ochotu.

  A i když moje slovo nebude mít ani poradní hlas (co rozhodne "matka", to bude), až budeme migrovat na win7, určitě MUI doporučím.

  pondělí 29. srpna 2011 13:48
 • MUI je vyhodne tam, kde mate mezinarodni posadku. 1 nainstalovany system, ktery na BFU mluvi cesky, na ajtaka englicky a na nemeckeho sefa nemecky. Vsichni jsou spokojeni :)

  K vasemu problemu:

  IMHO je problem v parametru /mo, kde mate 1. v anglicke verzi tam musim napsat first, viz napoveda SCHTASKS /create /?

  Tj cely ekvivalent v ENG, ktery mi projde je schtasks /create /ru system /sc monthly /mo first /d fri /tn Test /tr CALC.EXE

  CZE verzi tu nemam, nemuzu radit, ale cekal bych slovo prvni - ne 1.

  s vasim 1. mam hlasku ERROR: Invalid value for /MO [modifier] option.


  pondělí 29. srpna 2011 14:53
 • Tu řadovou číslovku jsem vzal v české nápovědě a slovně vypsané "první" nebo "first" hlási chybu Neplatná hodnota pro možnost /MO (tj. totéž, co Vám, jen lokalizovanou). Zkoušel jsem i číslovky v uvozovkách, nic.

  Teď jsem to vyzkoušel na virtuálu doma a dopadnul jsem stejně, takže to nebude nastavením nebo prostředím. Čím dál víc se přikláním k tomu, že jde o chybu ve schtasks nebo nápovědě k němu.

  Mimochodem, nápověda v češtině je fakt dobrá:

  Modifikátory: Platné hodnoty pro přepínač /MO podle typu plánu:

      Min.:  1 - 1439 minut.

      Hod.:  1 - 23 hodin.

      Denně:   1 - 365 dní.

      Týdenně:  týdny 1 - 52.

  ...

      Měsíčně: 1 - 12 nebo

               1., 2., 3., 4., Poslední, Poslední den.

  Příklady:

  ...

      SCHTASKS /Create /SC MONTHLY /MO FIRST /D SUN /TN hra /TR c:\windows\system32\freecell

   

  pondělí 29. srpna 2011 15:51
 • DD

  našek jsem nápovědu přímo na MS stránkách http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/schtasks.mspx?mfr=true

   

  Upravil bych pořadí těch parametrů podle příkladů na konci.

  například:


  To schedule a task for the second Sunday of every month

  The following command schedules the MyApp program to run on the second Sunday of every month. It uses the /mo parameter to specify the second week of the month and the /d parameter to specify the day.

  schtasks /create /tn "My App" /tr c:\apps\myapp.exe /sc monthly /mo SECOND /d SUN


  JCH


  pondělí 29. srpna 2011 16:16
 • Bohužel, ani úprava pořadí nepomohla. Osobně si myslím, že došlo k chybě při lokalizaci (ať už aplikace nebo nápovědy nebo kombinace obojího) a na českých Windows mám prostě smůlu. Ale že by si toho za ty roky nikdo nevšiml...
  úterý 30. srpna 2011 7:02
 • no když mu první pokus prošel a až ten druhý ne ... tak spíš bude problém v příkazu (jeho přeložených parametrech)
  úterý 30. srpna 2011 7:28