locked
Přechod z XP na Windows 7 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,
  Jsem jen obyčejný uživatel pc a mám nyní výhodnou nabídku si koupit notebook s Windows 7. Ke své práci (pc v zaměstnání, stolní pc doma) ale stále využívám XP. Rád pracuji s MSOffice 2003 (word, excel, powerpoint, outlook) a nejsem si jistý jaká je práce s těmito ve W7. Zvykl jsem si na jejich vzhled (oproti práci v officech ve Vista jsem nadšený) a nevím jestli bych byl s tímto spokojen i ve W7. Poradíte jaký by byl v tomto rozdíl pro mě, běžného uživatele. Děkuji za odpovědi.
  neděle 22. listopadu 2009 13:17

Odpovědi

 • Ahoj,
  verze office NAPROSTO nesouvisi s verzi OS, ale spousta uzivatelu si to mysli. Takze stejne ako muzes "omalovankovy" Office 2007 nainstalovat do XP muzes do Windows 7 nainstalovat "konzervativni" Office 2003.

  Je to takto jasne?

  MP
  neděle 22. listopadu 2009 17:35

Všechny reakce

 • Vzhled aplikace (at uz office nebo jakekoliv jine) je operacnim systemem ovlivnitelny jen relativne malo (styl oken, ovladacich prvku atd). No a ve Win7 ti nic nebrani zvolit "windows classic" zobrazeni.

  V podstate jednina vec ktera je ve Win7 nemenitelna je start menu - jiz zde neni moznost volby mezi klasickym a "novym".

  Jelikoz vzhled Win7 a Visty je docela "pribuzny" rad bych se zeptal co konkretne ti vadilo na vzhledu Office 2003 ve Viste (?) pripadne jaky si mel problem, zda jsi jej zkusil resit a s jakym vysledkem. Nemluvis nahodou o Office 2007 a uzasnem pruhu nastroju (rozhodne uzasnem pro nove uzivatele, ale pro nas starsi konzervy spise zdrzujici omalovanka)?

  MP
  neděle 22. listopadu 2009 14:01
 • Ano, šlo mi o sadu Office 2007 a to jejich "přehledné" ovládání. Jsem spíše ze staré školy a proto by mě zajímalo jestli po instalaci nových Windows 7 budu mít možnost si změnit vzhled v officech na tolik oblíbený, který mám na svém pracovním i soukromém XP pc. Jestli v tomto nebude nějaký problém po instalaci nové W7. Jedná se mi hlavně o to, že při práci doma používám XP a zpracovnaé úkoly na tomto si lehce přenesu i do práce, kde v tom samém vzhledu (nastavení, poskládání lišty s nástroji) si mohu snadno dopracovat. Mám rád systém ve věcech a nechci ve dvou excelech mít vždy jiný způsob řešení úkolů (práce XP x doma W7). Počítačům tolik nerozumí, zastávám spíš heslo: "Tolik mě nezajímá jak to funguje, ale jsem rád když to funguje" :) Nebyl jsem nadšenám v těchto věcech obdarován, a proto si rád nechám poradit. Díky za Váš čas.
  neděle 22. listopadu 2009 17:33
 • Ahoj,
  verze office NAPROSTO nesouvisi s verzi OS, ale spousta uzivatelu si to mysli. Takze stejne ako muzes "omalovankovy" Office 2007 nainstalovat do XP muzes do Windows 7 nainstalovat "konzervativni" Office 2003.

  Je to takto jasne?

  MP
  neděle 22. listopadu 2009 17:35
 • Díky, přesná odpověď na můj dotaz. Nejsem v tomto žádný expert, ale po této odpovědi už spojenější uživatel a snad i o trochu moudřejší.
  Hezký večer!

  neděle 22. listopadu 2009 17:38