none
Prohledávání sítě

  Dotaz

 • Mám síť s Windows Server 2012 R2 Standard a s PC s Win 7 a zbytkem XP. Jestliže je Master Browser server, říká mi to při pokusu o prohledávání, nebo při zadání net view, že byl překročen limit počtu připojení. Jestliže na serveru zastavím prohledávání počítačů a je zvolen jiný master browser v síti, jede prohledávání bez problému.
    Server jinak žádný problém s limitem nehlásí.

  (WINS mám na serveru spuštěný a na Win7, když zakážu NetBIOS, tak okolní počítače ukáže. V XP při stejném nastavení neukáže nic. Resp. ukáže doménu, ale ne počítače. )


  Seiner

  pondělí 15. února 2016 11:32

Odpovědi

Všechny reakce

 • Jaka je PRESNA chybov hlaska (idealne v anglictine) ohledne poctu pripojeni? Tohle jsem resil tak davno, ze uz to neni pravda ...

  Kde VSUDE bezi computer browser (browmon.exe z RK napovi) - ona ta sluzba ma hierarchii - je domain browse master, network master atd. Neni nektery z nich na klientskem OS s hardcoded limitem konexi?

  MP


  pondělí 15. února 2016 13:57
  Vlastník
 • (Anglicky to nemám - XP jsou jen česká. Win7 v takovém případě ukazuje okolní počítače BEZ XP počítačů.

  Ten browser běží právě jen na serveru a to mne mate. Když ho tam zastavím a přejde na běžnou stanici, tak s tím problém není. Ačkoli by to logicky mělo být obráceně. Na serveru jsem žádnou událost k tomu nenašel.

  Já jsem se taky hrabal ve své vetché paměti, protože spoustu let jsem s tím žádný problém neměl (SBS 2003)


  Seiner

  pondělí 15. února 2016 14:12
 • Mne to pripada podivne.

  Napada mne (telegraficky):

  1. To je nova sit, nebo starsi rekonfigurovana? Vymena serveru?

  2. Pokud udelate nejakou zmenu browseru, vyprazdnite cache nbtstat -R  ?

  3. Je to trochu never ending story. Konektivita vs viditelnost. Zajistil bych nejdrive konektivitu a pak bych se postaral o "viditelnost".

  4. Trochu vice informace o infrastrukture by neuskodilo (Active Directory, pocitace jsou v domene, programy tretich stran ... ?)

  5. Hodne napovi network monitor (wireshark nebo ms nm).

  6. Pristup na sdilene adresare - SMB? Nastaveni na "nejnizsi spolecny jmenovatel"...

  7.  Nastaveni IPv6, ruzne optimalizace NIC, lokalni FW,....

  M.

  pondělí 15. února 2016 18:56
  Vlastník
 • V moji odpovedi ze dne 15.2. 2016 je nekolik nametu. Zatim nemame od vas odpoved. Problem jeste resite, nebo uz je vyreseny?

  M.

  pondělí 29. února 2016 7:48
  Vlastník
 • Problém vyřešený není. Za náměty děkuji, ale domnívám se, že jdou malinko mimo. Problém totiž je opravdu v překročení nějakého limitu přístupů. Jedná se o jednoduchou síť s doménovým řadičem a samozřejmě AD. Síť byla rekonfigurována (vyměněn server SBS 2003 na W2012 R2 standard) asi  před rokem. Nevím ale, kdy ten problém nastal - snažím se uživatelům vnutit namapované disky a tam problém není. Nepříjemné to je ale třeba při nastavování cest v AutoCADu - někde to jde v podstatě jen procházením sítě.
    Když spustím procházení počítačů na serveru, změní se logicky na Master Browser a nějakou dobu (pár hodin) to jde v pořádku. Pak to na XP začne hlásit ten překročený limit. Na win7 se ukazují jen počítače s Win7 (případně vyšší, ale ty běžně v síti nemáme). A zmizí server.
     Když zastavím službu na serveru, zvolí se jiný MB a po nějakou dobu jede normálně a potom zmizí server. Hláška o překročení limitu se neobjeví, i když MB není serverový systém. Po nějaké době zmizí z výpisu server. Někdy se neobjeví ani po "přepnutí".
     Fakticky mne to v provozu nějak významně neomezuje - spíš mně to vrtá v palici.

  Seiner

  pondělí 29. února 2016 8:05
 • Stanice, ktera neni v domene ma omezeny pocet pripojeni (ve skupine to je 10). Pocitace jsou v domene, nebo ve skupine? Pokud jsou nektere ve skupine, pak se vubec nedivim, ze tam je problem.

  Ke zmenam dochazi v souvislosti s vypinanim a zapinanim pocitacu (pravidlo vyssi verze a delsiho provozu) (?).

  Jak je to s opravnenim? V domene by nemel byt problem. Ve skupine je opravneni lokalni zalezitost kazdeho pocitace.

  M.

  pondělí 29. února 2016 17:12
  Vlastník
 • Jak jsem již psal, jedná se o doménu s AD. Žádný počítač mimo doménu se volby MB nezúčastňuje. Překvapuje mne právě, že omezení je u doménového řadiče se serverovým systémem a neprojevuje se u pracovní stanice s běžným OS.
     Změny nesouvisí se zapínáním počítačů. Když spustím službu na serveru, okamžitě se stane MB. Když ji zastavím, vyhraje to některý ze spuštěných počítačů. Jedná se vesměs o počítače s Windows 7. Jsou tam některé, které se vůbec nevypínají.
     Mimo doménu - ve skupině - se mi objevují pouze nějaká zařízení (síťové tiskárny,cloudový disk a případně počítače hostů, kterým musíme poskytnout připojení do internetu). Ale opakuji, že ty se volby nezúčastňují a problém je, když je MB server - řadič domény.
    

  Seiner

  pondělí 29. února 2016 19:39
 • 1. Pouzivate DHCP? Vi o nem Active Directory? Jak mate nastavene OPTIONS?

  https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc958929.aspx

  2. Jak vypada vystup z ipconfig /all u stanic a u serveru?

  3. Doufam, ze nemate zablokovane IPv6.

  4. Zkuste otevrit firewall.

  5. Vystup z DCDIAG

  6. Chyby a varovani v Protokolu udalosti

  7. Nasadte network monitor.

  M

  :-)

  pondělí 29. února 2016 20:49
  Vlastník