none
Office 2013 (instalace bez použití účtu microsoft)

  Dotaz

 • Nevím, jestli svůj dotaz dávám do správné sekce, ale zajímalo by mě, zda se office 2013 dají nainstalovat bez použití účtu microsoft. Je velmi otravné vytvářet každému zákazníkovi účet, vysvětlovat mu k čemu slouží, a většina majitelů firem není z možnosti ukládaní dokumentů do kamsi do cloudu vůbec nadšená.

  Děkuji

  úterý 4. února 2014 7:45

Odpovědi

Všechny reakce

 • Vítej ve světě Office 2013. Dle mých zjištění to nelze provést, což mě neskutečným způsobem vytáčí. Kdyby mě někdo vyvedl z omylu, tak mu budu velice vděčný. :o)

  BB

  úterý 4. února 2014 8:03
 • úterý 4. února 2014 8:53
  Moderátor
 • Windows 8 a Office 2013 jsou při nasazování do firem skutečně problém :( Prostě normální uživatele cpou někam, kam nechtějí, a pro microsoft je to skutečně velmi kontraproduktivní.

  Viz včera: Řešil sem notebook, na kterém si uživatel ve w 8.1 vypnul mikrofon. Naivně jsem si myslel, že jeho opětovné zapnutí bude otázkou minuty. Ani náhodou - po mnoha neúspěšných pokusech jsem to vzdal a zavolal na hotline výrobce - a jediné řešení tohoto problému bylo přeinstalovat ovladače zvukové karty!!!!! :(:(

  Tímhle stylem bude linux za chvíli víc user friendly než Windows. A to se vyplatí.

  úterý 4. února 2014 9:00
 • Díky, tohle by mohlo být řešení. Doufám, že to lze provést i u OEM licencí . . .


  BB

  úterý 4. února 2014 9:01
 • Tak já to vyřešil jednoduše. Do žádné mnou spravované firmy Windows 8.x nesmí. Uvidíme co přinese další evoluce, buď MS dostane rozum nebo začnu testovat non-MS prostředí.

  BB

  úterý 4. února 2014 9:03
 • No, tak toho sem si opravdu nevšiml: Hned při další instalaci u zákazníka to vyzkouším. Už sem začínal být opravdu na nervy z toho, kolikatery office 2013 mám přifařeny ke  svém účtu.

  Mimochodem - doufám, že se mě nezačnou scházet dokumenty všech zákazníků v mém k ničemu nepoužívaném cloudu :)

  úterý 4. února 2014 9:16
 • 1. Linux přináší jiné problémy, ale proti gustu žadný dišputát.

  2. Není od věci trochu konzervatismu při nasazování techniky. Agilní administrátor nebo/a pokrokové vedení bez patříčného testování mohou prodloužit (v lepším případě) nasazení nových technologií.

  3. "Cloud" je trend, kterému se asi nevyhnete. Není od věci si technologii osvojit a využít pozitiva.

  M.

  úterý 4. února 2014 9:56
  Moderátor
 • 1. Naprostý souhlas. Nejsem zapálený linuxář.

  2. Musím řešit i problémy ve firmách které už nový software pořídily, a například poslední normální office se už koupit nedají. Do toho konec XP a Off.2003 (i když důvody microsoftu chápu) - přechod lidí na nový OS a aplikace - děs. Kdo nemusí řešit každý den v mnoha firmách a u mnoha vlastních koncových zákazníků, nepochopí. Nejhorší snad je to vysvětlování.

  3.Já chápu "výhody" cloudu. Ale spíš jsou to výhody pro firmy zavádějící cloudová úložiště a běh aplikací a systémů v cloudu - pak chápu výhody placení poplatků a paušálů za cloud.

  Kde je zaručena bezpečnost cloudu? Kde je zaručeno, že se skrz cloud nebude šířit škodlivý software, a že nikdo nezneužije firemní nebo soukromý obsah? Paranoia? Ale kdepak.

  Má li se informatika ubírat směrem skladování v oblacích a matlání prsty po obrazovce, budu se muset poohlédnout po něčem jiném, co mě uživí. Na tohle nemám nervy.

  úterý 4. února 2014 11:18
 • cloud nutně neznamená servery mimo firmu.

  JCH

  úterý 4. února 2014 12:47
 • Ano, to souhlasím, ale kde jsou pak ty proklamované výhody? A mimoto, většina dodavatelů těchto řešení to tlačí právě na svoje servery. Poslední zkušenost mám s dodavatelem softu na správu bytového fondu.
  úterý 4. února 2014 13:33
 • 1. Jsou to predevsim ekonomicke duvody. Zpravidla se plati jen za sluzbu a ne za "luxus", ze jsou servery pod strechou. (Nejvice sledovane jsou naklady na platy lidi a dane. Co neprispiva primo k zisku se lifruje mimo firmu/organizaci.)

  2. Paradoxne je bezpecnost vzhledem k sireni malware daleko vyssi a udava se i vyssi rychlost zachyceni problemu jeste pred tim, nez dojde k velkemu rozsireni na Internetu. Kdyby tohle serverova centra nehlidala, tak si brzo zlikviduji byznys. Podobnou uvahu muzete pouzit pro zneuziti dat zakaznika. Vam nezbyva nez sifrovat data/komunikaci.

  3. Komunikace se zakaznikem zaujima velkou cast prace v IT. I proto je dobre mit pod palcem technicke i netechnicke aspekty. (Nechcete prece porad behat jen se "sroubovakem".)

  Dal vam neco clanek/blog, na ktery jsem vyse poukazoval?

  M.

  středa 5. února 2014 11:18
  Moderátor
 • Tak teď jsem to otestoval u OEM licence. Výsledek - funguje to!

  Postup je ovšem takový, že člověk musí mít k dispozici instalační médium. Takže alespoň u jedné instalace se registraci nevyhne.

  Dále se postupuje dle článku, jehož odkaz zveřejnil Miloš Puchta.

  Stejně si ale neodpustím malé rýpnutí: chápu, že dnes je populární "cloud", ale nemohl MS prostě usnadnit výběr způsobu instalace? Tedy registraci do cloudu vs. standardní instalaci pomocí PK udělat jako volby? Ale to bych asi chtěl moc, že . . .


  BB

  úterý 11. února 2014 9:44
 • Odkazovaný článek mrkvosoft odstranil, fakt boží firma...
  neděle 2. listopadu 2014 20:24