none
Nefunkční synchronizace OneDrive pro firmy RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  mám problém se synchronizací OneDrive pro firmy. Kdykoliv se pokusím sesynchronizovat nějaký web, OneDrive vrátí chybovou hlášku "nemůžeme se připojit k zadanému webu Sharepointu" 

  Návod na řešení viz. https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3047765/onedrive-for-business-sync-returns-the-error-we-can-t-connect-to-the-s  bohužel nefunguje. 

  Pokud je problém v Zásadách skupiny, je možné vyspecifikovat, jaké zásady je nutné povolit?

  Děkuji.

  pátek 7. července 2017 8:30

Všechny reakce

 • Jako verzi OneDrive for Business máš nainstalovanou? Pokoušíš se synchronizovat SharePoint Server nebo ShyrePoint Online (v rámci Office 365)? Jaký operační systém používáš?
  pátek 7. července 2017 10:33
 • Ahoj, pokouším se synchronizovat SharePoint Online v rámci Office 365, to jsem nezmínil, omlouvám se...

  Po kliknutí na "Synchronizaci" mi v SharePoint Online stránka nabídla výběr nejvhodnějšího SW pro synchronizaci - odkázalo to na tuto stránku 

  https://support.microsoft.com/en-us/help/2903984/how-to-install-the-onedrive-for-business-sync-client-for-sharepoint-20

  ze které jsem stáhnul 64bit verzi v českém jazyce. Instalace proběhla, je vidět korektní spárování systému s příkazem pro synchronizaci (OneDrive se korektně otevře), ale po cca 5 vteřinách nahlásí právě chybu "nemůžeme se připojit k zadanému webu Sharepointu". To stejné udělá, pokud to zkusím ručně.

  Operační systém je Microsoft Windows Server 2016 Standard, úplně nová a čistá instalace s aktivní AD strukturou a Azure Connectorem. OneDrive se samozřejmě instaluje i spouští s plnými admin právy.

  pátek 7. července 2017 20:44
 • Respektive abych ještě doplnil smysl toho celého, proč se o tohle pokouším....

  Firma přechází na Office 365 a mým úkolem je zprovoznit synchronizaci některých webů na SharePoint Online tak, aby data z nich byla přístupná pro lidi v kanceláři i v offline režimu a v ideálním případě, aby se chovala v rámci lokální LAN sítě jako klasická sdílená složka na lokálním serveru. Podotýkám, že žádný SharePoint Server jsme doposud nepoužívali, pouze klasické souborové auditované sdílení v rámci vlastní sítě. Vlastně ani nevím, zda-li je to nativně v rámci Office 365 možné tak, jak si to představuju...???


  pátek 7. července 2017 20:52
 • A ještě poslední upřesnění, verze toho OneDrive je 15.0.4937.1000 :-)
  pátek 7. července 2017 20:57
 • Dobrý den, jedná se Vám o synchronizaci na klientských počítačích nebo na serveru ve formě RDS?

  Synchronizace SharePoint Online by měla být povolena v administraci SharePoint v sekci Nastavení, kde zvolíte spouštění nového klienta pro synchronizaci.

  Pokud jste se nepřepsal ve verzi OneDrive for Business, pak podpora online Office 365 prostředí byla přidána ve verzi 17.3.6743.1212, viz New OneDrive sync client release notes.

  Pokud máte OneDrive for Business instalován společně se sadou Office, možná bude nutné instalovat lehce jinou verzi. Záleží ne verzi Windows, verzi Office a způsobu její instalace.

  pondělí 7. srpna 2017 17:21
  Vlastník