none
Nefunkční synchronizace OneDrive pro firmy

  Dotaz

 • Dobrý den,

  mám problém se synchronizací OneDrive pro firmy. Kdykoliv se pokusím sesynchronizovat nějaký web, OneDrive vrátí chybovou hlášku "nemůžeme se připojit k zadanému webu Sharepointu" 

  Návod na řešení viz. https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3047765/onedrive-for-business-sync-returns-the-error-we-can-t-connect-to-the-s  bohužel nefunguje. 

  Pokud je problém v Zásadách skupiny, je možné vyspecifikovat, jaké zásady je nutné povolit?

  Děkuji.

  7. července 2017 8:30

Všechny reakce

 • Jako verzi OneDrive for Business máš nainstalovanou? Pokoušíš se synchronizovat SharePoint Server nebo ShyrePoint Online (v rámci Office 365)? Jaký operační systém používáš?
  7. července 2017 10:33
 • Ahoj, pokouším se synchronizovat SharePoint Online v rámci Office 365, to jsem nezmínil, omlouvám se...

  Po kliknutí na "Synchronizaci" mi v SharePoint Online stránka nabídla výběr nejvhodnějšího SW pro synchronizaci - odkázalo to na tuto stránku 

  https://support.microsoft.com/en-us/help/2903984/how-to-install-the-onedrive-for-business-sync-client-for-sharepoint-20

  ze které jsem stáhnul 64bit verzi v českém jazyce. Instalace proběhla, je vidět korektní spárování systému s příkazem pro synchronizaci (OneDrive se korektně otevře), ale po cca 5 vteřinách nahlásí právě chybu "nemůžeme se připojit k zadanému webu Sharepointu". To stejné udělá, pokud to zkusím ručně.

  Operační systém je Microsoft Windows Server 2016 Standard, úplně nová a čistá instalace s aktivní AD strukturou a Azure Connectorem. OneDrive se samozřejmě instaluje i spouští s plnými admin právy.

  7. července 2017 20:44
 • Respektive abych ještě doplnil smysl toho celého, proč se o tohle pokouším....

  Firma přechází na Office 365 a mým úkolem je zprovoznit synchronizaci některých webů na SharePoint Online tak, aby data z nich byla přístupná pro lidi v kanceláři i v offline režimu a v ideálním případě, aby se chovala v rámci lokální LAN sítě jako klasická sdílená složka na lokálním serveru. Podotýkám, že žádný SharePoint Server jsme doposud nepoužívali, pouze klasické souborové auditované sdílení v rámci vlastní sítě. Vlastně ani nevím, zda-li je to nativně v rámci Office 365 možné tak, jak si to představuju...???


  7. července 2017 20:52
 • A ještě poslední upřesnění, verze toho OneDrive je 15.0.4937.1000 :-)
  7. července 2017 20:57