locked
Spustit přikaz elevovaně RRS feed

 • Dotaz

 • DD,

  potřeboval bych spustit nějaký command line příkaz v instalátoru.

  To není problém. Ve VW a W7 příkaz ale funguje jen v elevovaném příkazovém řádku.

  Jak spustit příkaz elevovaně? Tím nemyslím naklikat to myší ale hledám příkaz podobný "runas". Alespoň jsem nenašel syntax, že by to runas uměl.

  Potřebuji aby se UAC zeptalo jestli chci přidělit práva a pokud uživatel řekne ANO tak provedl příkaz.

   

  Víte o nějakém řešení od Microsoftu? Našel jsem SW třetích stran (elevate.exe), ale rád bych se bez nich obešel. Jde to?


  JCH
  pondělí 19. září 2011 14:15

Odpovědi

Všechny reakce

 • Pokud pobezi instalator elevovane pobezi i jeho child processes elevovane. O jaky instalator se jedna? Custom scripts v MSI jsou HODNE utlumovane.

   

  MP

  pondělí 19. září 2011 17:57
 • Jedná se o instalaci SW naší firmy pro naše zákazníky. Instalátor je postaven na Inno Setupu (http://www.jrsoftware.org/isinfo.php), ale to není podstatné. Cílem je v rámci instalace (nebo v setupu po ní), umožnit při nastavování portů serverové části aplikace i díru do integrovaného firewallu na desktopu.

  Znám příkazy které to umožní (netsh ....), ale od WV fungují jen v elevovaném příkazovém řádku. To je v pořádku, jde mi jen o to jak ho vyvolat programově.

  Určitě to jde, protože kolega už během dneška našel třetí SW, který to umí. Přece to ale Microsoft nenechal bez vlastní podpory. Vím, že pokud vytvořím zástupce, jde v něm tato možnost kliknout. Přece ale nebudu rozbalovat cmd dávku se zástupcem a spouštět zástupce. To mi připadá přitažené za vlasy. To už raději použiju SW třetí strany.


  JCH
  pondělí 19. září 2011 18:32
  • Navržen jako odpověď Miroslav Prágl úterý 20. září 2011 13:24
  • Označen jako odpověď Jan Chaloupek úterý 20. září 2011 13:43
  úterý 20. září 2011 13:05