none
Outlook - informace o zašifrovaném emailu RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj,
  má problém s otevření zašifrované zprávy (nelze otevřít, z důvodů viz obrázek). 

  1) zaměstnanecké certifikáty máme umístěny na čipové kartě. Došlo k výměně čipové karty, proto se zobrazuje následující chyba (certifikát není obsažen na kartě, kterým byl email zašifrován). Problém vím kde je, ale otázka je :

  Lze zjistit, jakým certifikátem byl email zašifrován? Zobrazení SN certifikátů? Jednou se mi to podařilo pomocí *.eml uložení zprávy a načtení pomocí PSPadu, ale teď zkouším stejnou metodu a neúspěšně. Máte někdo rychlejší a snadnější způsob (powershell, Exchange, SW)

  Prosím o jakoukoli radu\pomoc

  

  čtvrtek 27. září 2018 19:06

Všechny reakce

 • Hm koukám docela oříšek....
  sobota 29. září 2018 20:12
 • Jsem to zkoumal a je to opravdu problem zjistit thumbprint certifikatu. Outlook se zaryte brani :)

  Standardni postup je podivat se, ze kdy ten mail je. Dalsi voditko - je zasifrovany = hledam certifikat pro prijemcovu email adresu. Pokud mate exchange, pravdepodobne mate i verejne casti sifrovacich certifikatu uzivatele publikovane do AD, aby je mohli pouzit ostatni uzivatele.

  Pomoci techto voditek relativne snadno ve firemni CA filtruji, ktere certifikaty byly vydany v danem obdobi tomuto uzivateli. Pokud ve firemni CA mate KRA mechanismus, pak exportovat do PFX komplet certifikat a je to doma.

  Pokud KRA neni, pak je to asi smula. Se ztratou PKI karty ztracim i data z outlooku.


  pondělí 1. října 2018 15:00
 • Děkuji za reakci. Outlook se brání, ale jednou se mi to povedlo pomocí Mozilla Thunderbird nebo nejlépe Outlook Express. Bohužel mi nějak nejde nainstalovat. Posléze jsem si stáhnul zprávu v eml a pak jsem viděl střeva a tam i příjemce a odesilatele a SN certifikátu. Ještě zkouším, ale bohužel. Kdybych našel řešení pošlu.

  PS: Kolega udělal script na hromadné dešifrování zpráv v Outlook pomocí PS (Moc šikovné).

  úterý 2. října 2018 19:29
 • Já v Outlooku2016 s tou zprávou neudělám nic (forward, save), pokud nemám certifikát = jako EML ji nedostanu, z outlooku nedostanu žádné rozumné info (i když Outlook musí tušit jaký certifikát hledá). Zpráva je v Exchange = OWA se chová stejně.

  Asi by šlo se do schránky připojit IMAPem a juknout jiným klientem (TB). Ale nechce se mi kvůli tomu povolovat IMAP a laborovat - je to firemní Exch.

  Taky by asi šlo se na  zprávu podívat přes PS. Přípojit si MAPI a ukázat na konkrétní zprávu. Ale nechce se mi, není to můj problém :) inspirace zde: https://blogs.technet.microsoft.com/heyscriptingguy/2011/05/26/use-powershell-to-data-mine-your-outlook-inbox/

  středa 3. října 2018 6:53