none
Nainstalovaný program nelze odinstalovat

  Dotaz

 • Dobrý den,

  nainstaloval jsem si ESEt NOD32, ale ten se mi asi po týdnu, nevím proč, vymrvil (nereaguje na aktualizace, na kontroly, na nic). Když jsem ho chtěl odinstalovat, zjistil jsem, že není v seznamu Přidat nebo odebrat programy, ani přímo ve složce s tím programem není žádný soubor pro odinstalaci (není ani ve Start nabídce). Zkoušel jsem ho odinstalovat ještě programem Your Uninstaller, ale ten ho rovněž nenašel. Přitom ten NOD je nainstalovaný normálně, jako všechny ostatní programy (alespoň se tak tvářil).

  Když jsem jej chtěl přeinstalovat, tak mi to napsalo, že instalačka nemůže přepsat nějaký původní klíč a instalaci nedokončí....jak se mám prosimvás toho původního programu zbavit, abych ho mohl znova nainstalovat?? Bojím se, že když smažu jenom čistě tu složku s tím programem, tak to už vůbec nenainstaluju bez reinstalu celých Windows, což se mi moc nechce.

  Zatím jsem si tam dal Microsoft Security Essentials, který se sice dobrý, ale pro mě škoda, protože jsem za ten NOD už vyhodil 1500, takže bych to celkem rád použil...

   

  Díky za jakoukoliv radu :-(

  čtvrtek 6. května 2010 14:17

Odpovědi

Všechny reakce

 • Doporucuji obratit se na podporu Esetu.

  MP

  čtvrtek 6. května 2010 14:24
  Moderátor
 • Nejprve zkuste stáhnout utilitu EsetEliminator, kterou můžete stáhnout zde http://www.james008.net/web/pluginy/viryczupload/virycz/EsetEliminator.zip

  Poté se pokuste ukončit procesy ekrn.exe a egui.exe.
  Stiskněte současně CTRL+ALT+DEL a vyberte volbu "Spustit správce úloh" Tím spustíte tzv. taskmanagera. Zde klikněte na záložku "Procesy", najděte výše uvedené procesy, postupně na ně klikněte a pak klikněte na tlačítko v pravém dolním rohu "Ukončit proces"

  Rozbalte EsetEliminator.zip a spusťte EsetEliminator.exe
  Po doběhnutí restartujte počítač. A nakonec až se znovu spustí operační systém, zkuste znovu naistalovat NOD32.

  Tento postup by měl platit i pro aplikaci Eset Smart Security.

  čtvrtek 13. května 2010 6:36
 • Takovýhle problém je docela známý u Esetu a Nodu.Jak je psáno výšše,začni normálně s odinstalací,ta se v průběhu zastaví s hláškou nelze odebrat,eknr.exe je používán.Tak odinstalaci nepřerušuj,otevře si správce úloh nebo nějaký podobný program a ten proces si najdi a zruš ho.Jakmile ho zrušíš,tak dej pokračovat odinstalaci a měl by se pak bezproblémově odinstalovat.

  Poté dej restart a najeď si do program files a složku dej taktéž odebrat ručně

  Hodně štěstí

  čtvrtek 13. května 2010 7:53
 • Diky za odpovedi ale prosim drzte se zamereni techto stranek, tzn. technologie firmy Microsoft

  Dik

  MP

  čtvrtek 13. května 2010 8:11
  Moderátor