locked
MSMQ - příjem zprávy ze vzdálené soukromé fronty RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  vyvíjíme aplikaci v C# (.NET 4) využívající MSMQ. Všude voláme přitom stejný počítač s nainstalovanými MS WIndows 7 Professional. Volající počítače mají taky MS Windows 7. Fronty MSMQ jsou nainstalovány v režimu pro pracovní skupinu. Počítače jsou ve stejné síti. Vzdálený počítač je volaný stejným programem v .NET využívající v C# cestu k frontě následovně : @"FormatName:Direct=TCP:192.168.2.93\Private$\file".

  Odesílat můžeme bez problemů. Přijímat (Receive()) nám lze na dálku jen z jednoho počítače (ten přitom nemá výhradní přístup - má DenySharedReceive = false). Když místo volaného počítače zapojím jiný, lze to bez problému. Zabezpečení konkrétní fronty je následující: Výhradní právo pro EVERYONE i výhradní právo pro ANONYMOUS LOGON.
  Porty ve win pro MSMQ máme povoleny. I pro RPC-EPMAP.
   
  Avšak vzhledem k tomu, že toto řešení budeme nasazovat u klienta, kde nebudeme mít možnost vyměnit volaný počítač, bych byl rád za jakékoliv návrhy, čím by to mohlo být způsobeno.

  Děkuji předem
  Tomáš Podešva.
  pondělí 1. října 2012 11:52

Odpovědi

 • Se obavam, ze je to spis problem do nejakeho vyvojarskeho fora.

  Muzete zkusit nejake diagnosticke naradi. Treba queue explorer  http://www.cogin.com/mq/index.php

  Treba rekne vice. Muzete mit v konkretni stanici nejakou "mrtvou/chybnou" zpravu, ktera blokuje zpracovani dalsich.  úterý 2. října 2012 9:26