none
Terminálové pripojenie

  Dotaz

 • Mám nainštalovaný SBS 2008 Prémium plus SQL Server so základnými 5CAL licenciami a vznikol mi problém, ktorý som na SBS2003 nestretol.

  Jeden užívateľ sa pripája na Terminál na server, pripojenie funguje o.k. takisto spustenie potrebného programu avšak nech čokoľvek uloží na pracovnú plochu sa po opätovnom odhlásení a prihlásení stratí. Je nainštalované len TS Gateway, nieje nainštalovaný Terminal server. Momentálny stav umožňuje sa prihlásiť 2 užívateľom čo mi úplne stačí. Ale neprišiel som prečo sa užívateľovi stráca z pracovnej plochy súbory. Je možné že to bude tým Terminál serverom? Potrebujem k inštalácii aj TS 5 CAL licenciu alebo môžem použiť tú licenciu čo je pri programe.

  středa 23. února 2011 18:35

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj,

  ti uživatelé nemají nastavené třeba mandatorní profily? Používáte cestovní profily, nebo přesměrování složek na server? Když se přihlásí místně, tak se to také děje? V doméně není nastavné smazání profilu po odhlášení?

  Síť vypadá předpokládám takto:

   

  SBS2008 (doménový řadič, exchange,...)+WS2008(ten server na který se připojují ti dva uživatelé; SQL server).

  Pokud nemáš nainstalovanou roli Terminal Server, tak nepotřebuješ TS CAL. Pokud ji nainstaluješ, tak vůbec pro její funkci potřebuješ TS CAL (nyní už se jmenují RDS CAL).

  středa 23. února 2011 22:38
 • Tie profili pozriem, pokiaľ sa prihlásim cez lan tak je to ok.

   

  Sieť vyzerá SBS2008 na nom SQL Server, exchange nepoužívam ani WSUS ani ISS

  čtvrtek 24. února 2011 5:43
 • pozrel som tie pravidlá nič nenašiel som,

  ale napadla ma jedna vec, užívateľ sa pripája "meno" a heslo tak som mu kázal sa pripojiť  "domena\meno" a heslo a uvidím

   

  edit moderátora: Dobrý den, až budete mít výsledek testu, zrušte buď označení odpovědi nebo ho ponechte (pokud bude problém vyřešen). KFL

  čtvrtek 24. února 2011 9:01
 • No, je to úplně jedno, protože na doménový server se nemůže přihlásit žádný uživatel "pod nějakým lokálním účtem", protože tam žádné neexistují.
  čtvrtek 24. února 2011 9:12
 • užívateľa som odstránil a vytvoril nového a už to funguje bez problémov, dík
  pátek 25. února 2011 10:25